Kljub temu, da naj bi bilo v Ukrajini ubitih in ranjenih več kot 800 tisoč ruskih vojakov, ruska vojska še naprej uspeva na bojiščih z najmanj 600 tisoč vojaki. To število zadostuje, da ima ruska vojska na terenu še vedno številčno premoč v vseh najpomembnejših sektorjih bojne linije.
To pa ne pomeni, da Kremelj nima težav z zagotavljanjem novih enot. 20. kombinirana armada je oblikovala jurišne skupine, ki jih sestavljajo ranjeni vojaki, med njimi so tudi vojaki, ki za hojo potrebujejo bergle. Poslali naj bi jih v boj, kar pa se je po pričakovanjih končalo tragično, poroča Forbes.
Pred nekaj meseci so krožile govorice, da nekateri ruski poveljniki ranjenim vojakov ukazujejo, naj se vrnejo v akcijo. Prvi jasni dokazi o obstoju "odredov na berglah" so se pretekli teden pojavili na družbenih omrežjih. Ukrajinski dron je posnel rusko jurišno skupino, ki so jo po večini sestavljali vojaki na berglah. Skupina je v okolici Pokrovska šepala na položaje za napad. Droni, opremljeni z bombami so hitro eliminirali napadalce.
Kar je bil nekoč morda osamljen primer, pa se zdaj zdi bolj sistemsko. V torek ali neposredno pred tem je ruski vojak iz 20. kombinirane armade posnel video, na katerem se zbirajo ranjeni vojaki za juriš v gozdovih, očitno v okolici Pokrovska. "Človek za misijo uporablja bergle," je komentiral vojak na posnetku.
Začetni napadi s pehoto delujejo. Posamezni vojaki, ki so razpršeni po nevarnem terenu, so težje tarče za ukrajinske drone kot pa mehanizirane skupine z velikimi tanki in borbenimi vozili, ki jih je tudi lažje zaznati.
"Vsakič, ko ruske enote skušajo napasti z vozili, je rezultat ničen," je nedavno izjavil ruski bloger in dodal, da pehota ob pomoči topništva in dronov počasi, a vztrajno napreduje. Za pehoto je cena napredovanja zelo visoka. Dnevne ruske izgube so naglo zrasle, ker je ruska doktrina dala prednost pehtoti pred vozili. Glavni ukrajinski poveljnik Oleksander Sirski je dejal, da je Rusija samo lani utrpela 434 tisoč žrtev, med njimi naj bi bilo 150 tisoč vojakov ubitih. To pa je več mrtvih in ranjenih ruskih vojakov kot v dveh letih pred tem skupaj.
Človeški viri so obnovljivi, vendar pa ne v kratkem času. To, da vse več Rusov hodi v bitko na berglah, naj bi bil jasen znak, da Kremelj uporablja svoje človeške vire hitreje, kot jih obnavlja.