Da so individualni treningi in dodatno nabiranje moči na poti do uspeha bistveni, je prepričana mlada nogometašica Adrijana Mori, ki veliko "dela zase", kot pravi. "Brez tega bi bila za vsaj dve stopnji slabša, to marsikomu manjka, tudi meni je. Pomembno je, da ti nekdo da vedeti, da lahko daš od sebe še več, te potiska naprej in te podpira," je povedala Korošica, ki te dni, tako kot že leto poprej, z individualnim trenerjem Aljažem Čavnikom, ki je v preteklosti na Koroškem skrbel že za kondicijsko pripravljenost nogometaša Mure Roka Sirka, redno brca na stadionu v Radljah ob Dravi. Tu se je tudi začela njena nogometna pot, ki z letošnjim odhodom v tujino postaja kariera.
Dolgo si je želela v Nemčijo
Zadovoljna je, da je v Ljubljani obiskovala nogometni oddelek Gimnazije Šiška, kjer je trenirala z večino najboljših nogometašic v Sloveniji. Če ne bi bila tam, ne bi toliko napredovala, je prepričana; v Šiški jo je opazila tudi trenerka, ki jo je povabila v ŽNK Olimpija Ljubljana, nato pa so z njo postale državne prvakinje.
"Ženski klub Olimpija ima pogoje in denar, lahko bi bila konkurenca evropskim klubom, a tega ne znajo izkoristiti," razmišlja Morijeva. Menjali so preveč trenerjev, tudi zato je klub kot mnoge druge igralke zapustila. Za kratek čas je prestopila v ŽNK Radomlje, nedavno pa se je po mesecu dni vrnila iz Nemčije, kamor so jo že pred časom povabili. "Želeli so, da se navadim na treninge in prilagodim tempu, ki je vsaj trikrat težji kot pri nas. Malo sem že prišla v tisti ritem, da mi zdaj, ko grem nazaj, ne bo tako težko," je povedala.
Reprezentanca raste
Slovenska ženska članska reprezentanca je minulo nedeljo na pripravljalni tekmi v Dravogradu pred 500 gledalci ugnala Črno goro z rezultatom 5:0 (1:0), Adrijana Mori je dosegla dva zadetka, po enega Pamela Begić, Mateja Zver in Špela Rozmarič. To je bila že šesta zaporedna tekma, ko Slovenke iz igre niso prejela zadetka, kar je dobra popotnica pred začetkom kvalifikacij za EP 2021.
Slovenija je proti Črni gori nastopila v postavi Meršnik, Eržen, Rozmarič, Agrež, Erman, Čonč, Korošec, Zver, Begić, Kolbl in Mori; v igro so vstopile še Kosova, Prša, Makovčeva, Babnikova, Predaničeva, Milovićeva in Kuštrinova.
Podpora s tribun je pomembna
"Glede tehnike smo z najboljšimi, tudi z Nemkami, lahko konkurenčne, premagajo pa nas pri moči, eksplozivnosti in hitrosti, saj so od malega navajene hude konkurence, ki jih žene naprej, res morajo trdo delati. Pri nas smo v ekipi le tri, štiri, ki smo lahko konkurenčne. Ko smo igrale proti drugim klubom, smo zmagovale z 10:0 ali še več. Če že pred tekmo veš, da boš zmagal, ne moreš napredovati," razmišlja.
Izšolana v nogometnem oddelku Gimnazije Šiška
Skoraj pol ekipe slovenske
Ko se je vrnila iz Nemčije, so ji doma nepričakovano pripravili poseben sprejem. "Če me mama, teta in vsi okrog mene ne bi tako potiskali naprej, sploh ne bi imela v glavi, da lahko igram kje v tujini. Ostala bi v Sloveniji kot marsikatera punca s talentom. Pri nas si mislijo, da punce igramo nogomet le za hobi, na prvem mestu naj bo šola, študij ... Mene mama spodbuja pri nogometu in mi reče, šolo boš pa že naredila," je povedala bivša dijakinja šišenske športne gimnazije.