Kot kaže, bo Igor Šoltes, član politične grupacije Zelenih/Evropske svobodne zveze v Evropskem parlamentu, tudi za drugo kandidaturo na majskih evropskih volitvah šel s podporo državljanov in zbiranjem podpisov. Ekipa se bo zavzemala za zelene cilje, ki jih je zagovarjal ves sedanji mandat, napoveduje Šoltes. "Ti cilji niso abstraktni, imajo vonj, okus in barvo, vezani so na hrano, vodo, zrak in svobodo. Zlasti bijemo velik boj s korporacijami, ki skušajo ohraniti komercialni vpliv na področju hrane, ki zasledujejo zgolj interes dobička in ob tem spregledajo potrebe ljudi. Gre tudi za sporne prakse velikih onesnaževalcev. Zraven je boj zoper dvojno kakovost prehrambnih izdelkov in boj proti čezmerni uporabi plastike ter proti škodljivim čezatlantskim sporazumom," pove sogovornik.
Kako ste doživeli predbožični teroristični napad v Strasbourgu, kjer ste bili na plenarnem zasedanju Evropskega parlamenta?
"Tudi ta napad je odraz stanja duha, v katerem živimo. Ne glede na vse varnostne ukrepe, absolutno varnih mest ni več. Čeprav je velik približno toliko kot Ljubljana, Strasbourg v Franciji spada med manjša mesta. Je simbol miru in sprave med Francijo in Nemčijo. V njem ima sedež tudi Evropski parlament in je poleg Bruslja prestolnica Evrope. Vse te dimenzije dajo razmisleku in čustvom ob tem tragičnem dogodku še dodatno težo. Kar nas straši, je, da je bil morda ta gangsterski terorist res zgolj volk samotar, vendar se vzorec terorističnega napada lahko ponovi kjerkoli. Tedaj se zaveš, da je varnost velik privilegij in pomembna vrednota ter kako krhek je lahko mir. Mir je kot plaha ptica in ne rani je samo bajonet, marveč tudi beseda. Tega se včasih premalo zavedamo, posebej še, ko ne pazimo na besede, ki sejejo sovraštvo. Zavržno je zlorabljati takšne dogodke za netenje novega sovraštva in ustvarjanje ozračja nestrpnosti, saj sovraštvo rodi sovraštvo, nasilje rodi nasilje."
Če se je dolžniška kriza izkazala kot delitev na sever in jug, je begunski val EU razklal na vzhod in na zahod
Juncker je v iskanju kompromisov in miru znotraj evropske družine storil veliko napako, ko je s tišino o arbitraži poteptal temeljno načelo vladavine prava
Zadržanost etablirane politike pri zaščiti okolja kaže, da še nima dovolj volje, da bi okolje za prihodnje generacije zaščitili že danes