Ne skrbi me Rusija. Skrbita me zavajanje in zloraba čustev ljudi

Kristina Božič
22.12.2018 05:57

Vian Bakir, britanska profesorica političnega komuniciranja in novinarstva ter raziskovalka o nevarnostih političnih manipulacij s pomočjo družbenih omrežij in medijev, o nadzoru v imenu nacionalne varnosti in o tem, ali lahko vse to okrepi demokracijo.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Robert Balen

Je oblastem v interesu, da ljudje zaradi prikrite propagande, ki se je širila prek družbenih medijev in naj bi vplivala na volitve, izgubljajo zaupanje v demokratične procese?
"Manj ljudi, ki gredo na volitve, res pomeni manj volivcev, ki jih morajo politiki nagovoriti in prepričati. Morda je tak interes jasen in očiten v Ameriki, kjer raziskave potrjujejo, da oblasti z zakonodajo ovirajo nekatere volivce pri oddaji glasov. V Veliki Britaniji mislim, da tega ni, a vedno je težko biti kritičen do lastne države. Nočeš verjeti v najhujše. Ker to bi bilo zame najhujše. Ko govorim s politiki in ljudmi iz političnega prostora, strastno zagovarjajo demokracijo. Zgroženi so zaradi poskusov manipuliranja ljudi na ravni čustev na prikrite načine v zadnjih letih."
Ne gre za preusmerjanje pozornosti, ki ga politiki radi uporabijo?
"Lahko da gre za to."

Reuters
Epa
Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Več vsebin iz spleta