Uspešen zaključek primorske trilogije, pred Mariborom padel še Koper

08.04.2023 22:36

Vijoličasti z zmago s 3:1 pobegnili neposrednim konkurentom za mesta v Evropi.

Še s tretjim delom primorske trilogije so nogometaši Maribora opravilo uspešno. Po Gorici in drugoligašu iz Ajdovščine v četrtfinalu pokala je v 30. krogu prve lige padel še Koper. Vijoličasti so z zmago s 3:1 pobegnili enemu od konkurentov za mesta, ki poleti zagotavljajo nastop v kvalifikacijah za konferenčno ligo, na drugem mestu imajo zdaj pred četrtim Koprom osem točk prednosti.

Čeprav so igrali brez prvega strelca lige, poškodovanega Žana Vipotnika, in najbolj standardnega vezista Jana Repasa, so bili Štajerci v Ljudskem vrtu precej učinkovitejši. Da bo koprska obramba na preizkušnji, je nakazal že Aljaž Antolin, ko je s strelom z roba kazenskega prostora stresel vratnico.

Maribor je vodstvo zagrabil v finišu prvega polčasa, ko je že igral brez poškodovanega Svena Šoštariča Karića. Povratnik v prvo enajsterico Josip Iličić se je s preigravanjem prebil v kazenski prostor, namestil žogo Marku Toliću, posojeni član zagrebškega Dinama pa se ni obotavljal s strelom. S projektilom po tleh je nogometaš, ki ga je trener Damir Krznar, vsaj na papirju, umestil v konico napada, v 43. minuti zadel za 1:0.

Devet minut igre v drugem polčasu je bilo dovolj, da je Maribor podvojil vodstvo. Rok Kronaveter je potegnil v protinapad, na levi strani našel Marina Laušića, hrvaški vezist pa je z bližine natančno zaključil za 2:0.

Če je Koper s strelom Edomwonyjija še nakazal, da ima nekaj ambicij v napadu, ga je akcija v 72. minuti dokončno ustavila. Laušić in Iličić sta zrežirala protinapad, Ivan Brnić pa ga je zaključil. Rezervist je potrdil zmago Maribora.

Koper je svojo priložnost dočakal v sodniškem podaljšku, po intervenciji VAR-a je zaradi igre z roko v kazenskem prostoru dobil enajstmetrovko. Bright Edomwonyi jo je izkoristil, a le omili poraz gostov.