(FOTO) Maribor premagal Koper, igrali tudi novinci Krajnc, Ojo in Komaromi

15.09.2024 20:15

Mariborčani so v 8. krogu prve lige v Ljudskem vrtu z 2:0 premagali Koper. Na drugi tekmi zapored je gol dosegel Gabonec Mbina.

Orphe Mbina je dosegel gol na drugi tekmi zapored.
Tadej Regent

V zadnji tekmi 8. kroga prve lige je Maribor gostil Koper, ki je imel pred obračunom s tekmo več pred vijoličastimi na lestvici eno točko prednosti. Južna tribuna Ljudskega vrta je bila zaradi izgredov na večnem derbiju zaprta, najzvestejši mariborski navijači pa so tekmo spremljali z vzhodne tribune.

Med reprezentančnim premorom so pod Kalvarijo prevetrili moštvo. V zameno za odškodnino je v ruskega prvoligaša Pari Nizhny Novgorod prestopil Sven Šoštarič Karič, v Maribor pa so prišli Andre Martins De Sousa, György Komaromi in Babajide Oluwaseyi Ojo, Benjamin Tetteh in Luka Krajnc.

Izmed novincev je dvoboj s Koprčani v prvi enajsterici začel Luka Krajnc, ki je pred dobrimi trinajstimi leti kot 16-letnik vpisal edini članski nastop za Maribor. Sousa, Komaromi in Ojo so bili na klopi, kjer sta bila tudi upa vijoličastih, 16-letni Žan Meško ter 17-letni Niko Osterc. Tetteh še ni pripravljen za igro, zaradi poškodbe sta manjkala Martin Milec in Hilal Soudani.

Z zmago nad Koprom se je Maribor na lestvici povzpel na drugo mesto in ima tekmo manj od vodilne Olimpije, ki ima tri točke več. Med tednom bodo vijoličasti v Celju igrali zaostalo tekmo 2. kroga.

Mariborčani proti Primorcem niso imeli težav. Povedli so v 22. minuti po golu razpoloženega Orpheja Mbine, ki je na zadnjih dveh tekmah dosegel tri gole. Gol za 2:0 je po slabi uri igre dosegel Marko Božić. V drugem polčasu sta za Maribor debitirala novinca Komaromi in Ojo.

Potek tekme:

9. minuta: Prvi strel v okvir vrat Mariborčanov, s prostega strela je meril Josip Iličić, Metod Jurhar ni imel težav.

21. minuta: Po preigravanju Marka Božića na desni trani je imel Orphe Mbina lepo priložnost za vodstvo, a je streljal mimo gola.

22. minuta, GOL: Maribor vodi 1:0. Josip Iličić in Jan Repas sta začela akcijo, slednji je podal v prostor Mbini, Gabonec pa je dosegel tretji gol na zadnjih dveh tekmah.

Slovenija, Maribor, 15.9.2024 - NK Maribor - NK Koper

34. minuta: Petriško je streljal čez gol z roba kazenskega prostora za prvo priložnost Kopra.

37. minuta: Petriško je zdaj streljal z leve strani, Jug je poskus z 18 metrov ubranil.

Orphe Mbina je uspešno odprl svoj strelski račun v vijoličastem.

Polčas

46. minuta: Pred nadaljevanjem drugega dela je Ante Šimundža Nika Grlića zamenjal z Györgyjem Komaromijem. Za madžarskega krilnega nogometaša so vijoličasti pred dnevi plačali najvišjo odškodnino v zgodovini kluba.

48. minuta: Koper prvi do priložnosti v drugem polčasu, ob levi vratnici je končal strel Burića.

58. minuta, GOL: Mariborčani so nanizali nekaj poskusov proti golu Jurharja, ki je dobro posredoval po strelu Mbine. V nadaljevanju napada pa je Gabonec podal do Božića, ki je preigral gostujočo obrambo in zadel za 2:0.

72. minute: Nevaren poskus Kopra. El Manssouri je krenil v protinapad, prišel do kazenskega prostora, kjer je streljal, njegov poskus pa je bil blokiran in Koprčani so dobili kot.

74. minuta: Namesto strelcev Mbine in Božića sta v igro vstopila Beugre in še en novinec Ojo.

75. minuta: Kot je izvajal Iličić, najvišji v skoku Mbina, ki je streljal čez gol.

81. minute: Strel Iličića je z nekaj težavami ustavil Jurhar.

82. minuta: Ililića je zamenjal Karol Borys.

91. minuta: Zadnja menjava pri Mariboru. Iz igre Jan Repas, v igro Blaž Vrhovec.

V ponedeljkovem Večeru preberite članek: Kakšno je kadrovanje Maribora pod Markom Šulerjem