Nedavno smo objavili zanimivo zgodbo o ukradenem vozilu. 33-letna Gorenjka je namreč avto našla na spletu, ga prišla pogledat v Koper, in ko se je prepričala, da je njen, je poklicala policiste. Ti so ugotovili, da je koprsko podjetje avto kupilo, teden dni preden so ga na spletu ponudili v prodajo, kjer ga je opazila lastnica. Hitro so dobili ime lastnika, ki je avto prodal, in ugotovili, da je avto v zadnjem letu kar nekajkrat menjal lastnika.
"Policisti in kriminalisti preverjajo tudi spletne portale, prav tako od oškodovancev ali drugih oseb večkrat prejmemo obvestila o sumljivi prodaji vozila ali delov," na vprašanje, ali tudi kriminalisti brskajo po prodajnih portalih, odgovarjajo na policiji. Med drugim nas je zanimalo tudi, kakšen je delež ukradenih vozil, ki se prodajajo na slovenskih portalih, in ali je morda v kakem primeru slovenska policija ugotovila, da so se v Sloveniji ukradena vozila prodajala na tujih portalih.
"Glede na operativne podatke in trende avtomobilske kriminalitete je večina v Sloveniji odtujenih vozil razstavljena v dele in se uporabi za popravilo poškodovanih vozil. Del odtujenih vozil je po tatvini prepeljanih v tujino, kjer se prav tako uporabijo za popravilo poškodovanih vozil, za prodajo delov, nekaj pa se jih registrira na podlagi prirejenih ali ponarejenih dokumentov. V Sloveniji odtujena vozila so prepeljana proti vzhodu, največkrat na območje nekdanje skupne države. V nekaterih primerih pa smo zaznali prevoze ukradenih vozil tudi bolj proti vzhodu oziroma tudi izven Evrope. Najdlje najdeno v Sloveniji odtujeno vozilo je bilo na Arabskem polotoku, prav tako smo v sodelovanju s hrvaškimi kolegi prestregli ladijski prevoz v Sloveniji odtujenega vozila, ki je bil namenjen na Japonsko," pojasnjujejo na policiji.
Svojo zgodbo nam je predstavil tudi 37-letni Ljubljančan, ki so mu vozilo BMW 3 ukradli pred blokom v ljubljanski Šiški. "Popoldne sem se z mestnim avtobusom pripeljal iz službe domov in ugotovil, da vozila ni več na parkirišču. Odšel sem na policijsko postajo in oddal prijavo. Kasneje so mi sporočili, da so vozilo prek varnostnega sistema nazadnje opazili na madžarski avtocesti tik pred mejo s Srbijo. Potem se je za njim izgubila vsaka sled, tako da avtomobila nisem videl nikoli več," svoj primer opisuje 37-letnik, ki so mu policisti tudi pojasnili, da tatovi velikokrat med daljinskim zaklepanjem ali odklepanjem vozila prestrežejo oziroma zmotijo signal in kasneje brez težav vstopijo v vozilo.