Celjsko sejmišče, znano po raznovrstnih strokovnih in poljudnih sejmih - vsako leto pripravijo celo erotičnega -, je lani zadelo terno. Malce skeptično so prvič posegli po področju, ki je bilo vse do sedaj rezervirano za mesti Gornja Radgona in Komenda, in bili tudi sami izjemno presenečeni nad obiskom. Lanski, prvi kmetijski sejem Agritech si je ogledalo 20 tisoč obiskovalcev.
120
razstavljavcev se bo predstavilo neposredno, vseh skupaj bo več kot 300
Bogatejši spremljevalni program
Letos so sejem, ki vrata odpre v sredo, 29. januarja, še razširili in vsebinsko nadgradili. Dodali so mu dve pokriti dvorani, kar pomeni, da se bo kmetijska mehanizacija bohotila v kar osmih. "Na sejmu se bo direktno predstavilo 120 razstavljavcev, če pa štejemo še vsa zastopana podjetja in blagovne znamke na sejmu, število preseže 300," opisuje vodja sejma Renata Košenina. "Prisotne bodo skoraj vse pomembne blagovne znamke s področja kmetijske in gozdarske panoge z najnovejšo mehanizacijo in zadnjimi novostmi," doda.
"Pomanjšani Hannover"
Pobudo, da je Celjski sejem sploh začel organizirati kmetijski sejem, je podalo Združenje proizvajalcev in uvoznikov kmetijske in gozdarske tehnike (ZKGT). Čemu, če že imamo takšne sejme v Sloveniji? Branko Miler, predsednik ZKGT, pravi, da je Agritech drugačen kot drugi sejmi. Izpostavil je, da sta izvedba v zimskem terminu in zgledovanje po vrhunskih sejmih iz tujine velika prednost. Omenil je, da je Agritech postal "Hannover v malem", torej pomanjšana oblika največjega sejma kmetijske mehanizacije na svetu.