S sklepno slovesnostjo 21. marca so se uradno končale poletne svetovne igre specialne olimpijade v Abu Dabiju in Dubaju, na katerih je tekmovalo tudi 27 slovenskih športnikov. To je največje športno tekmovanje oseb z motnjami v duševnem razvoju, na katerem so slovenski tekmovalci osvojili 24 medalj, od tega tri zlate, 13 srebrnih in osem bronastih.
Vse večja konkurenca
"Število držav je naraslo za 30, na 200 udeleženk. Standard tekmovališč in namestitve je bil tako visok kot še nikoli. Število prostovoljcev - neverjetno! Včasih se mi je zdelo, da jih je več kot nas, prijaznost in ustrežljivost pa skoraj neskončna," nazaj proti Emiratom pogleduje vodja delegacije. Zastava specialne olimpijade, svetovnega gibanja, ki je lani zaznamovalo 50-letnico obstoja, je šla naprej v roke švedskim organizatorjem, ki bodo leta 2021 priredili zimske igre, naslednje poletno tekmovanje tega ranga pa bo leta 2023 v Berlinu. Tudi na poti do tja bo prisoten trend, da se vedno več "specialnega" športa združuje na treningih in tekmovanjih v širšem športnem okolju.
{facebookpost}https://www.facebook.com/specialci/videos/564452657374944/{/facebookpost}
Vse poteka kot na čisto pravih olimpijskih igrah
S pomočjo spremljevalcev premagujejo ovire
"Tekmovalcem uspehi na vseh tekmovanjih pomenijo zelo veliko. To je nagrada za njihov trud, samopotrditev, dvig samozavesti. Veliko kamenčkov se mora sestaviti, da se uspeh doseže, zato je zadovoljstvo ob njem še toliko večje," pa pripoveduje Anej Vrhovnik, trener balinanja na svetovnih igrah in učitelj športa na OŠ Glazija Celje.