Ne glede na napovedi recesije, ki jo s sabo prinaša covid-19, v nekaterih občinah dokaj nemoteno nadaljujejo izstopajoče turistične projekte, ki so jih napovedali že pred časom. Tako denimo v Rogaški Slatini, ne glede na povsem drugačna mnenja nekaterih opozicijskih svetnikov, gradnja najvišjega razglednega stolpa v Sloveniji teče dalje. Projekt naj bi zaživel skupaj z več kot 400 milijonov evrov vredno postavitvijo največjega orglarskega centra na svetu, a se je na tem delu zataknilo. Zakaj, od investitorja, Orglarstva Škrabl, nismo izvedeli.
Pri smelih načrtih občine računajo na zasebne soinvestitorje
Hopslandija: najprej do bazena
Velikega projekta so se lotili tudi v žalski občini. V Vrbju, na delu, ki je leta veljalo za degradirano območje, želijo urediti novo kopalno-prenočitveno turistično naselje Hopslandijo. Župan Janko Kos načrtuje, da bo deloma ta projekt zgradila občina sama, deloma pa zasebni partner. Natančneje, kopališče naj bi zgradila občina, vse pripadajoče objekte pa naj bi financiral zasebni partner; pismo o nameri so podpisali s podjetjem Grafo lit, ki ima sedež v bližnji poslovni coni Vrbje.
Plavajoči hotel še ni padel v vodo
Veliko privzdignjenih obrvi je pred dobrima dvema letoma požela tudi gradnja hotela na Velenjskem jezeru. Aprila 2018 je namreč investitor, britanski filmski producent Kent Walwin z velenjsko občino podpisal pismo o sodelovanju, od takrat pa o projektu ni slišati ničesar več. A kot zagotavlja Walwin, projekt ni obtičal v predalu, temveč se nadaljuje. "Čakamo na prototipe modularnih enot, ki bodo sestavljale plavajoči hotel oziroma nastanitve na jezeru," je pojasnil za Večer in spomnil, da bodo ob tem postavili še restavracijo, velnes center in druge pripadajoče objekte.
Celjski kitajski most
Turistično atrakcijo si še v tem mandatu obeta tudi celjski župan Bojan Šrot. Projekta visečega mostu tibetanskega stila sicer še niso umestili v finančne ali razvojne programe občine, kljub vsemu Šrot računa, da bi ga lahko zgradili prihodnje leto.