Zgornja Savinjska dolina po odhodu treh zdravnikov: V Nazarjah sestanek za čimprejšnjo ureditev (24-urne) zdravstvene oskrbe

Gordana Possnig Gordana Possnig
27.05.2019 18:58

Vodstvo Zdravstvenega doma Nazarje sklicalo sestanek s predstavniki tamkajšnjih županov in predstavniki Civilne iniciative za ohranitev zdravja Zgornjesavinjčanov

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Protesni shod pred ZD Nazarje 
Gordana Possnig

Na pobudo vodstva zgornjesavinjskega zdravstvenega doma Nazarje so se zaradi težav, povezanih s 24-urno zdravstveno oskrbo tamkajšnjega prebivalstva, na sestanku zbrali predstavniki vodstva zdravstvenega doma, sedem tamkajšnjih županov, večina predstavnikov Iniciativnega odbora Civilne iniciative za ohranitev zdravja Zgornejsavinjčanov in Vera Pečnik, podpredsednica Zveze društev upokojencev Slovenije. Sestanek je trajal skoraj tri ure, predstavniki Civilne iniciative pa so povedali, da vztrajajo pri svojih zahtevah, za katere so nedavno dobili podporo na zelo dobro obiskanem protestnem shodu tamkajšnjih prebivalcev. Sestanek je bil precej buren, poln očitkov z ene in druge strani. Ob koncu pa so pristojni le ugotovili, da mora vsak prevzeti svojo odgovornost za reševanje težav.  
Po odhodu treh družinskih zdravnikov iz ZD Nazarje (uradno so odšli zaradi preobremenjenosti, neuradno zaradi slabih odnosov med zaposlenimi in vodstvom ZD) so namreč Zgornjesavinjčani ostali brez 24-urne zdravniške oskrbe.
Direktorica ZD Nazarje Darja Es nam je po sestanku v telefonskem pogovoru povedala, da so v teku postopki za zaposlitev dveh zdravnic iz Bosne in Hercegovine, ki naj bi začele delati do začetka poletja. Ob tem pa so z Zdravstvenim domom Velenje ob prihajajočih dopustih sprejeli sporazum o 24-urni dežurni zdravniški prisotnosti ob intervencijah ob koncih tednah in med prazniki od 1. junija dalje. Še vedno pa iščejo rešitve s pristojnimi za 24-urno zdravniško prisotnost ob intervencijah tudi med tednom, za kar bi potrebovali še vsaj tri zdravnike. 
Predstavniki Civilne iniciative, ki so bili prisotni na sestanku, so povedali, da vztrajajo pri svojih zahtevah, ki so jih objavili na družabnih omrežjih. Od sveta zavoda in ustanoviteljev, sedmih občin, zahtevajo, da vodstvu izrečejo nezaupnico in prevzamejo odgovornost za nastalo situacijo. Zahtevajo tudi takojšnjo vzpostavitev 24-urne zdravniške službe na celotnem območju Zgornje Savinjske doline, z obvezno prisotnostjo zdravnika na intervenciji v reševalnem vozilu. Od občin Mozirje, Nazarje, Rečica ob Savinji, Gornji Grad, Ljubno ob Savinji, Luče in Solčava pa zahtevajo, da končajo sprenevedanje in podaljševanje agonije skupnega zdravstvenega zavoda, da župani prevzamejo odgovornost za nastalo odgovornost. Civilna iniciativa ob tem zahteva še takojšnjo revizijo poslovanja zavoda za zadnja štiri leta, da se zaradi iztrošene infrastrukture in voznega parka skupaj z zavodom pripravi petletni načrt vlaganja v ZD in vozila ter se končno izpolnijo že desetletja stare obljube o novem zdravstvenem domu.

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Sposojene vsebine

Več vsebin iz spleta