V Koroški osrednji knjižnici so pognali 15. sezono bralne značke za odrasle, imenovano Korošci pa bukve beremo, pri kateri sodelujejo vse koroške splošne knjižnice in Slovenska študijska knjižnica v Celovcu. Začetek nove sezone je lepo sovpadel z izidom monografije Brezčasnost grajskih spominov v kolesju življenja avtoric dr. Manje Miklavc in Lee Vavkan, zaposlenih v knjižnici, ki sta v četrtek zvečer v razstavišču predstavili njeno vsebino.
Kot je poudarila Manja Miklavc, skozi zakladnico spominov spoznavamo čudoviti hram kulture in znanja, ki je zrasel ob železarni in fužinarjih ter živi s krajani, bralci, obiskovalci knjižnice, ki danes preraščajo vlogo izposojevalnic knjig in postajajo vse pomembnejši kulturno-družbeni prostori srečevanj. Monografija ob prerezu nekaterih mejnikov, ki sta jih izbrali in uredili avtorici, vključuje tudi prispevke 42 avtorjev, ki so se odzvali povabilu knjižnice, da podelijo svoje misli in občutenja o eni najlepših knjižnic ter sooblikujejo nekakšno spominsko kroniko. Dogodek je z udeležbo pospremilo kar nekaj sodelujočih piscev, glasbeno je predstavitev lepo pospremila Ana Zoja Dobnik.
Direktor Aljaž Verhovnik je ob jubileju in ob tednu splošnih knjižnic, v katerem so nanizali kar nekaj dogodkov, spomnil na dva očeta knjižnice, ki sta s kontinuiteto delovanja postavila trdne temelje. "V novembru sta namreč minili obletnici rojstev prvega ravnatelja dr. Franca Sušnika, po katerem knjižnica od leta 1983 ponosno nosi ime, in njegovega naslednika Janeza Mrdavšiča, ki je postavil celostno knjižnično mrežo v Mežiški dolini. Tako Koroška osrednja knjižnica danes deluje v celotni Mežiški dolini, z osrednjo enoto na Ravnah ter s kar sedmimi krajevnimi knjižnicami po Mežiški dolini. Dobro razvito je naše sodelovanje s Slovensko študijsko knjižnico v Celovcu, v sklopu programa območnosti pa je naše strokovno delo tesno prepleteno s knjižnicami v Dravogradu, Slovenj Gradcu in v Radljah ob Dravi," je poudaril in izpostavil več vlog knjižnice, tudi aktualno prenovo in modernizacijo izposoje, ki bo v knjižnico do konca leta vključila sistem RFID, enega najnaprednejših trendov delovanja knjižnic.
Ob obletnici so predstavili tudi video, v katerem svoje spomine in poglede na pomen knjig in branja ter življenja v knjižnici delijo Mirko Osojnik, Bojana Verdinek, Barbara Žvirc, Primož Suhodolčan in Franc Verovnik.