Sage o prodaji Rimskega vrelca še ne bo hitro konec. Iz ravenske občine sporočajo, da so postopek ustavili. Razlog je pravna nejasnost glede popolnosti ponudbe, ki je bila ocenjena kot najbolj ugodna. To pa ne pomeni, da so opustili prizadevanja za njegovo prodajo. Nov razpis, že peti, bo objavljen v začetku januarja.
Da ne bo tožbe, niso izbrali nikogar
"Občina se je odločila, da ustavi postopek prodaje Rimskega vrelca na način, da ne izbere ponudnika. Razlog je v tem, da je prišlo do velike pravne nejasnosti, ali ponudba, ki je bila po točkovniku komisije ocenjena za najugodnejšo, izpolnjuje vse formalnopravne pogoje. Mnenja pravnikov so bila tako nasprotujoča si, da bi se katerakoli odločitev občine o izboru ali neizboru najugodnejšega ponudnika lahko končala s tožbami, ki so bile že napovedane. Zato smo se odločili, da postopek prodaje ustavimo," pojasnjuje župan Tomaž Rožen. Po njegovi oceni je to za občino najbolj varna stran, saj če bi izbrali kateregakoli od dveh ponudnikov, ki sta oddala formalno popolno vlogo, bi bila vložena tožba za ničnost pogodbe, ki se vpiše v zemljiško knjigo. To pomeni, da bi imel Rimski vrelec pred sabo sodni spor med dvema ponudnikoma.
Mnenja pravnikov so tako nasprotujoča si, da bi se katerakoli odločitev lahko končala s tožbami
Kupovali bi z lastnim kapitalom
Spomnimo, da je občina v oktobru objavila razpis za prodajo kompleksa Rimski vrelec. Pravočasno so prispele štiri ponudbe, od tega sta bili dve formalno popolni. Formalne pogoje sta izpolnjevali Marjana Kaker in Branko Dervodel ter družba SNNIG. Oba sta ponudila 300 tisoč evrov. Pri tem velja omeniti, da občina izhodiščne cene za nakup v razpisu ni določila, je pa župan dejal, da pričakujejo, da bodo zanj iztržili več kot 400 tisoč evrov.