V koroški bolnišnici neuspešno iščejo predstojnika internega oddelka

Jasmina Detela Jasmina Detela
17.12.2019 15:35

Zdaj oddelek začasno vodita direktor bolnišnice Janez Lavre in strokovna direktorica Jana Makuc, med razlogi za krizo vodenja tudi pomanjkanje zdravnikov specialistov.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Jasmina Detela

Na oddelku za interno medicino Splošne bolnišnice Slovenj Gradec (SBSG) se že od leta 2017 srečujejo s krizo vodenja. Zadnji vršilec dolžnosti direktorja zdravnik Martin Tretjak je jeseni odstopil, na objavljeni razpis pa ni bilo nobene prijave. Zato sta vodenje največjega bolnišničnega oddelka začasno prevzela direktor bolnišnice Janez Lavre (organizacijsko in poslovno), strokovni del pa strokovna direktorica Jana Makuc.

V ospredju lokalni interesi?

Do njunega začasnega prevzema sta interni oddelek kot vršilca dolžnosti direktorja vodila dva človeka, zadnji vedejevstva ni želel podaljšati oziroma je jeseni odstopil. "Že četrtič se ukvarjamo s to zadevo. Trikrat smo imeli vršilca dolžnosti, dvakrat je bila to ista oseba. Za predstojništvo prijave nismo dobili od nastopa mojega mandata decembra 2017," razloži Makučeva.

Janez Lavre, direktor koroške bolnišnice 
Jasmina Detela

Podobno kot v Izoli?

Makučeva pojasnjuje, da UC še vedno ne deluje na način, kot je bilo zamišljeno, to je eno vstopno mesto s tremi delujočimi ambulantami, v katerih delajo zdravniki urgentne medicine. Slednjih nimajo ne v bolnišnici ne na primarnem nivoju. "Zato delovišča v UC pokrivajo zdravniki internisti in kirurgi (enota za bolezni in enota za poškodbe), na primarnem nivoju pa splošni zdravniki, ki jih prav tako primanjkuje (enota za hitre preglede). Poleg tega zadeva na primarnem nivoju še vedno ni rešena. Zdravnik odhaja iz ambulante na teren, saj način dela ni dogovorjen, kar povzroča nejevoljo in stalne težave. V enoto za bolezni so zato napoteni pacienti z različnimi boleznimi, dermatološkimi, otorinolaringološkimi, psihiatričnimi težavami, ki jih ta stroka ne pokriva, kar je stalni vir nezadovoljstva in skrbi," opozarja strokovna direktorica. Če ne bo sklenjen dogovor o organizaciji dela v UC, bo vodstvo poseglo po podobnih ukrepih kot v bolnišnici Izola. "Sprejemali bomo le paciente, za katere imamo specialiste, drugih pa ne bomo," poudarja Lavre.

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Več vsebin iz spleta