Ljubljano, Celje, Kranj in Mursko Soboto so danes preplavili preiskovalci Nacionalnega preiskovalnega urada in kriminalisti ljubljanske in mariborske policijske uprave. Šestinpetdeset preiskovalcev je na osmih lokacijah izvajalo hišne preiskave zaradi suma gospodarskega kriminala, v katerega so po prepričanju policije vpletene tri fizične osebe, ki so pripomogle k več kot 30-milijonskem oškodovanju gospodarske družbe s Celjskega. Prostosti niso odvzeli nikomur.
Kot je neuradno prvi poročal portal Necenzurirano.si, gre za oškodovanje družbe Engrotuš in sporno prodajo njenih blagovnih znamk. Policija je o preiskavi skopa, osumljenim pa preti do osem let zapora. "Preiskavo usmerja specializirano državno tožilstvo, nanaša pa se na sum storitve kaznivega dejanja zlorabe položaja ali zaupanja pri gospodarski dejavnosti, in sicer v povezavi s preprodajo deležev v več gospodarskih družbah in nevračanjem posojil," je pojasnil tiskovni predstavnik Generalne policijske uprave Drago Menegalija.
Kot je poročal Necenzurirano.si, so bili preiskovalci tako kot pri osumljenem Dujoviću danes tudi pri direktorju Celjskih mesnin Izidorju Krivcu in sodnem cenilcu Marjanu Pogačniku, a ne zato, ker bi bila osumljena, ampak zato, ker gre za osebi, ki bi lahko dali koristne informacije za preiskavo. Obrnili smo se tudi na podjetje Tuš, kjer so potrdili le, da je preiskava potekala pri njih, vsebine pa niso hoteli komentirati. "Mirko Tuš in Tanja Tuš sta brezpogojno, brezplačno in za nedoločen čas podjetju Engrotuš podala v uporabo vse blagovne znamke Tuš," so odgovorili. Ali je bil Mirko Tuš danes seznanjen s hišnimi preiskavami, nismo izvedeli. Njegov siceršnji odvetnik Emil Zakonjšek je za Večer povedal, da sam s preiskavo ni bil seznanjen. O Tušu pa je pritrdil, da ga ni v Sloveniji, saj je še vedno v Braziliji, kjer okreva po hudi poškodbi.
Že pristal na zatožni klopi
Mirko Tuš je že v enem kazenskem postopku. Skupaj s Tomažem Simoničem, nekdanjim prvim možem državne agencije za pošto in elektronske komunikacije (Apek), zdaj agencija za komunikacijska omrežja in storitve, je pristal na zatožni klopi ljubljanskega okrožnega sodišča zaradi afere o sumljivi podelitvi radijskih frekvenc mobilnemu operaterju Tušmobil med letoma 2006 in 2008. Simoniča je sodišče na prvi stopnji oprostilo, a mu bodo sodili ponovno, ker je višje sodišče oprostilno sodbo razveljavilo, Tuš pa epiloga še ni dočakal, saj ga je sodišče zaradi njegovih zdravstvenih težav začasno izločilo iz glavnega postopka.