Morski bič usoden za plavalca v Avstraliji

U.P.
18.11.2018 14:13

Smrtni primeri med ljudmi zaradi morskih bičev so zelo redki.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Profimedia

42-letni Avstralec je po piku morskega biča (skupina skatov s strupenim trnom na koncu repa), ki mu je prebodel spodnji del trebuha, umrl zaradi zastoja srca. Plaval je sam, blizu obale, ko ga je oplazila strupena riba. Prijatelji so ga potegnili iz vode, a bili neuspešni pri reševanju. Policisti so dejali, da so bili priča travmatičnemu dogodku, potrdili so, da je bil v času, ko je prejel usodno rano, v vodi sam. 

Plaža kljub napadu ostala odprta

Plaža Lauderdale v Tasmaniji je kljub včerajšnjemu incidentu ostala odprta. Ugotoviti morajo namreč, če je šlo za enkraten dogodek oziroma za širšo grožnjo skupnosti. Avstralski pustolovec Steve Irwin (44), bolj znan kot "lovec na krokodile" je leta 2006 umrl, ko ga je strupena riba pičila v prsi.

Sicer miroljubne živali

Morski biči so miroljubne živali, ki se s konico na koncu repa le branijo, ko se počutijo ogrožene. Smrti primeri med ljudmi zaradi morskih bičev so zelo redki. Strup ni zelo močan, zato se tovrstno srečanje z bičem konča le z bolečino. V bistvu je lahko smrtonosna sama konica, ki je lahko dolga tudi do dvajset centimetrov. 

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Več vsebin iz spleta