Siol, ki povzema Planet TV, poroča o nenavadni zgodbi 21-letnega Metličana, sicer rakavega bolnika, ki trdi, da je že več let tarča izživljanja štirih policistov. Zaradi bolezni mu je zdravnik predpisal tudi uspavala, s čimer naj bi bili seznanjeni tudi policisti, ki 21-letnika kljub temu med vožnjo redno ustavljajo, vsakič znova ga testirajo tudi za droge. "Kljub temu, da ima s seboj ustrezna dokazila s podpisom psihiatrinje in sodnega izvedenca, da to njegove vožnje ne ovira, so metliški policisti neomajni. Ker je test enkrat odklonil, so ga celo priprli in mu pri tem poškodovali roko. Celo sodišče je že večkrat presodilo v njegov prid, a brez učinka, saj štirje policisti vztrajno ponavljajo vajo," piše Siol.
Trikrat ponavljati delavnice za varno vožnjo
Sodišče je vedno doslej odločilo, da uspavala ne vplivajo na vožnjo 21-letnika, ki želi ostati neimenovan, kljub temu pa mora to, tako poroča Siol, vedno znova dokazovati policistom. "Čeprav določeni policisti, ki me vedno ustavljajo, vedo, za kaj gre, in jim vedno znova pokažem vso dokumentacijo, ki jo imam pri sebi, morda zaradi svojih, mogoče tudi osebnih razlogov vztrajajo pri tem," je 21-letnik dejal za Planet TV.
Odgovor policije:
"Obžalujemo, da policija zaradi varstva osebnih podatkov ne more predstaviti okoliščin konkretnega primera in s tem ovreči neresnične in žaljive navedbe, ki se nanašajo na delo policistov. Dejstvo je, da bi v nasprotnem primeru, ob predstavitvi dejanskega stanja, javnost spoznala povsem drugačno zgodbo.
Odločno zavračamo vse očitke, objavljene v prispevku, osebo pa pozivamo, naj ne zavaja javnosti. V kolikor resnično meni, da so mu bile kršene pravice in temeljne svoboščine, se lahko ob vseh pravnih sredstvih, ki so na razpolago, pritoži zoper delo policistov. V pritožbenem postopku bodo za strokovno in argumentirano presojo odločevalcem na voljo prav vsi podatki, ki pa jih javnosti žal ne moremo predstaviti."