Umetniški vodja festivala Aljaž Koprivnikar je predstavil program, ki se bo uradno začel v soboto z nastopom Sergeja Lebedjeva, enega od najprepoznavnejših in močnih glasov ruske opozicije. Za zdaj se ne ve, ali se bo dogodka lahko udeležil v živo, če ne, se bo pogovor odvil preko videokonference.
Festival se bo nadaljeval z nastopom Dina Pešuta v okviru programa Fabula Hub, s katerim festival odpira vrata mladim avtorjem in tako postaja platforma za uveljavitev mladih literarnih imen. Zanimiva gostja bo med ZDA, Švico in Nemčijo razpeta pisateljica Zora del Buono, ki je ime dobila po svoji slovenski babici, v naše okolje pa je umeščen tudi njen roman Maršalinja. Poleg naštetih bodo osrednji gostje letošnjega festivala še Mieko Kawakami, Marieke Lucas Rijneveld, Chimamanda Ngozi Adichie, Didier Eribon, Ivana Šojat, Brina Svit in Maja Haderlap. Z Brino Svit in Majo Haderlap, torej slovenskima avtoricama, ki pišeta v tujih jezikih, se bo festival tudi zaključil. Slovenska večjezična literatura je eden od programskih fokusov festivala, so izpostavili. Festival se širi tudi v druge kraje po Sloveniji, med njimi so Maribor, Koper in Nova Gorica.
Kot je povedal Aleš Šteger, programski direktor Beletrine, sedanja ekipa poglablja koncept Fabule kot mestnega festivala, kar je "velik korak za opolnomočenje našega literarnega prostora". Po Štegrovih besedah je "slogan festivala Krhki (ne)močni svet nastal, ko smo bili še v epidemični negotovosti, s sedanjimi vojnimi dogodki pa postaja še bolj aktualen".
Direktorica Cankarjevega doma Uršula Cetinski je pripomnila, da je iz srca hvaležna, da Cankarjev dom sodeluje s Fabulo, saj si delijo iste vrednote, Fabula pa je praznik knjige, pisateljev in bralcev. "Ravno včeraj sem v romanu Očetov sinko Dina Pešuta prebrala misel glavnega protagonista, ki ocenjuje razliko med sabo in očetom: 'Moj oče ni poznal ljudi, ki se pred svetom branijo z branjem.' Čeprav branje morda ne bo rešilo sveta, pa nas knjiga in pisatelj lahko rešita kot posameznika, mogoče ne za večno, ampak vsaj za hip."
Katja Šifkovič, izvršna producentka festivala, je predstavila prizadevanja organizatorjev za digitalizacijo festivala, ki je postala nujna v času pandemije, ko se je velik del dogodkov preselil na splet. S poznejšim ogledom na youtubu bodo omogočili dostop do festivala tudi tistim, ki se ga v živo ne morejo udeležiti." Predstavila je tudi vse močnejši spremljevalni program, ki nastaja v sodelovanju s SNG Drama Ljubljana, Gledališčem Glej, založbo Didakta in založbo cf*.