Francoska umetnostna zgodovinarka in kustosinja Laurence des Cars je postala prva ženska, ki je bila v 228-letni zgodovini Louvra imenovana za predsednico Louvra - največjega, najslavnejšega, najbolj obiskanega svetovnega umetniškega muzeja s sedežem v Parizu. Konkurenca za to mesto je bila močna, eden od kandidatov je bil tudi sedanji predsednik Jean-Luc Martinez, ki se je potegoval za tretji mandat. 54-letno Laurence des Cars je imenoval predsednik države, ki mu francoski mediji sicer pogosto očitajo, da ga kulturna dediščina ne zanima. Nova predsednica, ki naj bi ji pri izvolitvi pomagal tudi spol (v Franciji je na čelu kulturnih ustanov silno malo žensk), bo začela svoj mandat v Louvru septembra.
Louvre je najbolj obiskan muzej na svetu, leta 2018 so zabeležili 10 milijonov obiskovalcev, od tega tri četrtine iz tujine. Laurence des Cars spodbuja programe, ki se ukvarjajo s sodobnimi muzejskimi trendi in privabljanjem mladih v muzeje. V muzeju d'Orsay je na primer leta 2019 potekala razstava z naslovom Temnopolti modeli: od Gericaulta do Matissa, v kateri so natančno preučili rasna in družbena vprašanja. Nova predsednica razmišlja o spremembi delovnega časa v Louvru, da ostane pozno odprt, da bi privabil več mladih. Za The Guardian je povedala: "Louvre je lahko popolnoma sodoben, lahko se odpre svetu današnjega časa, medtem ko nam govori o preteklosti in skozi sijaj preteklosti daje pomen sedanjosti. Potrebujemo čas, perspektivo, izstopimo iz krize, živimo v vznemirljivih, a zapletenih časih ... Vsi smo malo izgubili smer. Mislim, da ima Louvre veliko povedati tudi mladim," je dejala. V svojem programu Louvre 2030 je izpostavila odprtost, ambicioznost in usmerjenost k mladim.
Upati je, da bo Laurence des Cars uspelo Louvru vrniti stari sijaj, predvsem pa, da se bo znebila neverjetnega števila nesposobnih, ki so se namnožili na čelu tega muzeja. O katastrofalnih posledicah vodstvene politike prejšnjega predsednika Louvra Jeana-Luca Martineza so pisali mnogi francoski mediji. Louvre je bil dobesedno na robu implozije, so zapisali. Mnogi so prepričani, da je množica kritičnih člankov vendarle prepričala odločevalce.