Pod naslovom IN-SIGHT: Georg Eisler - Sledeč življenju predstavi kritični um in bistrega opazovalca, umetnika, čigar slike so še danes tako aktualne kot nekoč.
Biti umetnik je za Eislerja pomenilo biti očividec časa. V svoje podobe je ujel tako brezskrbne kot dramatične trenutke v življenju. Upodobil je tako potnike v tramvaju in plesalce v klubu kot politično motivirano nasilje v Belfastu. A čeprav so bile njegove teme sodobne, se slogovno ni nikoli približal avantgardi in je desetletja ostal zvest figurativnemu, realističnemu slogu slikarstva, piše spletni portal Art Daily.
Z vedno pripravljeno skicirko je ujel življenje, kjer ga je videl, ter prizore, ki so ga ganili in mu dali misliti. Njegova poteza s čopičem je bila svobodna in živahna, izogibal se je nepotrebnim podrobnostim in se osredotočal na bistvene elemente.
Razstava v muzeju Zgornji Belvedere se osredotoča na včasih kontroverzne teme v njegovi umetnosti, ki pričajo o slikarjevem kritičnem ukvarjanju s političnimi in družbenimi vprašanji. Umetnik je v mladosti tudi sam doživel politične sankcije, kar je trajno zaznamovalo njegovo ustvarjanje.
Georg Eisler (1928-1998) se je rodil na Dunaju. Kot sin skladatelja Hannsa Eislerja in pevke Charlotte Eisler, ki sta bila oba člana komunistične partije, se je v obdobju pred drugo svetovno vojno pogosto srečeval z nasilnimi konflikti. Do vrnitve na Dunaj je mladost preživel v takratni Sovjetski zvezi (Moskva) in na Češkoslovaškem (Praga), nazadnje pa v izgnanstvu v Veliki Britaniji (Manchester, London).
V središču njegovega ustvarjanja je bila človečnost. Kritično se je ukvarjal s človeškim značajem in odnosi znotraj družbenega tkiva. Tenkočutno je raziskoval identitete in mentalitete: plasti osebnosti, polarnost posameznika in družbe, posameznika in množice, še piše spletni portal Art Daily.