Skupaj v boj proti alergijam. Ampak kako?

Oglasno sporočilo Oglasno sporočilo
24.05.2021 11:45
Čeprav se razpoloženje ob daljših in toplejših dneh navadno izboljša, je to čas v letu, ko se del populacije sooča s preglavicami, ki jih povzroča preobčutljivost na cvetni prah. Pri alergiji na cvetni prah gre za reakcijo našega imunskega sistema na snovi iz naše okolice. Preobčutljivost se kaže z različnimi simptomi, ki večinoma vplivajo na sluznico zgornjih ali spodnjih dihalnih poti ali povzročajo težave s kožo. Znaki alergije na cvetni prah so posledično kihanje, solzenje oči, otekle veke in v nekaterih primerih tudi srbeča koža.
Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Airabela

Najpogosteje se spomladanska alergija na cvetni prah ali seneni nahod kaže kot nahod, ki ga spremljajo dražeč in zaprt nos, občutljive oči, ki se pogosto solzijo in zatekajo, pogoste pa so tudi težave z grlom – kašelj, blaga bolečina in razdraženost. Simptomi so podobni prehladu, ampak čas trajanja težav bo pokazal, za kaj gre. Nikar pa ne pozabite na obisk zdravnika, ki bo poskrbel za lajšanje simptomov in nadaljnjo terapijo.

Nad alergene s prezračevalnim sistemom

Spomladanski čas je za alergike eno izmed neudobnih obdobij, ko bi prezračevanje prostorov najraje preskočili, saj z odpiranjem oken omogočimo še dodaten vnos in s tem povečano prisotnost cvetnega prahu, ki je v tem času povzročitelj težav. Podatki Nacionalnega inštituta za javno zdravje v Sloveniji kažejo, da je najmanj 15 odstotkov ljudi alergičnih na cvetni prah. In med alergiki je veliko takšnih, ki poleg blaženja simptomov iščejo tudi dodatne rešitve za izboljšanje kakovosti bivanja, sploh v notranjih prostorih, kjer so „varni” pred cvetnim prahom.

Airabela

Zračenja bivalnih prostorov se ne poslužujemo samo odpiranja oken. Za zračenje prostorov se, v novogradnje skoraj obvezno, v starejše zgradbe po potrebi, že vgrajujejo prezračevalni sistemi, ki s svojimi mikrofiltri, vgrajenimi v prezračevalni sistem, zadržijo do 90 odstotkov prašnih mikrodelcev, kot so cvetni prah, fin zunanji prah, smog in cigaretni dim. To je dobra rešitev za marsikaterega bolnika ter vse tiste, ki jim je pomembna kakovost zraka, ki ga dihajo.

Lastnosti naprednih prezračevalnih sistemov

Prezračevalni sistemi Siku so enosobne prezračevalne naprave z rekuperacijo, ki zagotavljajo kakovostno prezračevanje in odzračevanje v že zgrajenih stanovanjih in hišah. Med seboj se prezračevalni sistemi razlikujejo glede na porabo moči, toka, hitrost in zmogljivost ventilatorja, premer cevi, izkoristek pri prenosu toplote in možnostih različnih nastavitev delovanja in drugih funkcijah.

Siku lokalni rekuperatorji decentralizirano prezračijo prostore s toplotno rekuperacijo, ki jo omogoča keramični toplotni izmenjevalnik. Prezračevalni sistemi Siku so enostavni za montažo, upravljanje in vzdrževanje. Lokalni rekuperatorji so namreč odlična rešitev za vsak prostor, kjer želimo mikroklimo prilagojeno željam in posebnim potrebam.

Za nakup lokalnega prezračevalnega sistema pa lahko pridobite subvencijo Eko sklada, ki bo vašo naložbo vsekakor naredila dostopnejšo.

Airabela

Kako si še drugače pomagamo v boju proti alergijam

Ne samo vgradnja prezračevalnega sistema, tudi drugi načini za lajšanje težav, povezanih z alergijami, obstajajo.

Več informacij o primerni rešitvi za svoj dom ali poslovne prostore lahko dobite pri podjetju Airabela, ki je pooblaščeni distributer klimatskih, ogrevalnih in prezračevalnih sistemov za stanovanjske in poslovne objekte. Obiščite jih v salonu, kjer si lahko izdelek ogledate in dorečete rešitev, ki vam bo najbolj ustrezala. Podjetje Airabela ima razvejano mrežo monterjev, z veseljem vam bodo priporočili najustreznejšega.

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.