O njej Štajerci govorijo že vse od žalske fontane piva. Mariborčani so jo sicer pričakovali ob mestnem ponosu na Lentu, najstarejši trti na svetu, prvi pa so od besed k dejanjem prišli v manj kot dva kvadratna kilometra velikem zaselku na mariborskem podeželju, kjer na povprečni nadmorski višini 322 metrov živi 222 prebivalcev, v Vodolah.
Vinska ponudba
Na Fontani vin svoje vino točijo: Turistična kmetija Protner, Turistična kmetija Emil, Turistična kmetija Bračko Rebernik, Vina Joannes, Ekološka kmetija Valentan, Vino Gala – Vinogradništvo Mlaker, Vinarstvo in vinotoč Mak ter Vina Vehovar.
Vinska karta po lastnem okusu
V objemu vinorodnih gričev, le lučaj proč od Maribora, so na unikatni leseni ploščadi minuli konec tedna obiskovalci tako lahko pokusili osem vrst žlahtne kapljice, šest belih in dve rdeči, ter ob teh degustirali še dva brezalkoholna zeliščna sirupa domače ekološke pridelave. S posebnim čipiranim kozarcem, za katerega odštejete deset evrov, se tako sprehodite med sodi najboljših lokalnih vinogradnikov in si po svojem okusu sestavite vinsko karto. Kozarec, ki se aktivira s prvim polnjenjem, nato omogoča še pet polnitev.
Nadgradnja ponudbe Maribora s Staro trto
Posestvo je 200.000 evrov za izvedbena dela zagotovilo samo, a zagotovo ne bo ostalo le pri tem znesku, saj se že pogovarjajo o nadgradnjah. V prvem letu računajo na sedem do deset tisoč obiskovalcev, nato upajo, da se bo številka dvigovala: "Zavedamo se, da bomo obiskanost povečevali izključno, če bomo odgovorni do projekta, ki smo si ga zadali, in ga bomo tudi nadgrajevali z novo ponudbo."
"Samo mestno jedro nudi turistu premalo, da bi tu lahko preživel en teden dopusta"