Vedno ožji beli pas snega med zelenimi drevesi na Čopovi progi še vedno kljubuje spomladanskim temperaturam, ki v dolini že nekaj dni dosegajo tudi do 15 stopinj, toda vprašanje je, kako dolgo še. Upravljavec smučišč na Mariborskem Pohorju bi si za prvi počitniški teden, enega izmed vrhuncev zimske sezone, gotovo želel precej bolj zimske razmere, a zagotavlja, da so smučarske proge še vedno dobro pripravljene.
140
tisoč obiskovalcev so v zimski sezoni doslej našteli na Pohorju
Prednost Snežnemu stadionu in Čopovi progi
Ker je v tako suhih in toplejših zimah kakovost smuke precej odvisna od nadmorske višine smučišč, se mnogi sprašujejo, zakaj v tej sezoni mirujejo vlečnici Videc in Bolfenk ter sedežnica Stolp, ki so na mariborskem delu Pohorja na višini okrog tisoč metrov. "Na Mariborskem Pohorju pri zasneževanju dajemo prednost Snežnemu stadionu in Čopovi progi, medtem ko na območju žičnic Bolfenk, Stolp in Videc nimamo takšnega sistema, da bi lahko v razmerah, kakršne so v letošnji zimi, hkrati zasnežili še te proge," pojasnjujejo pri Marpromu, kjer ocenjujejo, da je novi avtomatizirani sistem zasneževanja povsem izpolnil njihova pričakovanja. Dokaz za to sta po njihovem uspešno izpeljana Zlata lisica in še vedno zagotovljena smuka v dolino po Čopovi progi.
Obljubili tekmovalni poligon na Bolfenku
Vprašanje je tudi, zakaj v Marpromu niso zasnežili vsaj Gradisove proge ob vlečnici Bolfenk. Leta 2017 so namreč od Fundacije za šport pridobili 21.450 evrov za vzpostavitev tekmovalnega poligona, ki bi bil namenjen treningom alpskih smučarjev, prav na Bolfenku. "Na Bolfenku je v zimah, ko ni naravnega snega, težava predvsem ureditev trase vlečnice. Ker letos nismo mogli pripraviti tekmovalnega poligona na območju Bolfenka, smo smučarskim klubom oziroma tekmovalcem omogočili vadbo na Snežnem stadionu v precej večjem obsegu kot običajno," odgovarjajo v Marpromu.