Siamska dvojčka
Robert Gostinčar, krajinski urbanist: "Pričakovanja od sedanjega župana so bila zelo velika, pa smo precej razočarani. Zato ne bi rad še enkrat padel na isto finto. Fištravec in Kangler sta na soočenju izstopala predvsem zaradi spretnosti in politične kilometrine. Sta kot siamska dvojčka, jin in jang, eden brez drugega ne moreta. Nista me prepričala, sta pa izstopala. Arsenovič daje veliko upanja meščanstvu ali tistim, ki v mestu pričakujemo spremembe, njegova dejanja doslej izkazujejo največ. Z javnim denarjem je lahko biti vehementen, napraviti nekaj na svojem pa je druga pesem. Glede prostorskega področja: Kanglerju se vidi, da ni iz mesta, in to nelagodje megalomanstva se mu je videlo prav na tem področju. Na drugi strani pa imamo Fištravca, ki je popolnoma zanemaril stroko. V zadnjih šestih letih v Mariboru ni bilo enega žerjava, za vodilne je postavil ljudi brez izobrazbe."
Navadno politikantstvo
Boris Krabonja, humanitarec in profesor: "Nivo komunikacije med kandidati je bil katastrofalen. V tem sta prednjačila Kangler in Fištravec, ki nimata nobene mere, in pri njiju gre za čisto navadno politikantstvo. Retorično me je najbolj prepričala Iskra. Sicer moje srce bije za Šego, si pa močno želim Arsenoviča za župana. Zdi se mi, da je podjetnik sposoben stvari postaviti na svoje mesto in pri tem me spominja na Jankoviča. Predvsem v smislu, da je uspešen podjetnik, ima urejeno finančno-zasebne zadeve in morda bi bil res pripravljen storiti nekaj za Maribor. Zdi se mi, da je podjetnik nekdo, ki lahko potegne voz naprej. Ne etabliranim politikom, ki imajo kilometrino v 'lapanju', in kekcem, ki delajo za 'dobrobit' ljudi."
Neobzirna publika
Helena Cvikl, direktorica Višje strokovne šole za gostinstvo in turizem: "Zmotilo me je, da so se toliko, preveč časa posvečali preteklosti in pri tem tudi dolgovezili, preden so prešli k bistvu. Tako tudi ne morem reči, da me je kdo prepričal ali ne. To je tudi prvo soočenje, ki sem si ga ogledala. Turizma so se tokrat le malenkost dotaknili, morda tudi ni bilo dovolj časa za to debato, in zavedamo se, da so tudi druge, bolj pereče teme v mestu. Motil me je način pogovora, nasploh retorika vseh na odru. Za povrh je publika z neumnimi pripombami in vzkliki motila soočenje. Mislim, da si kandidati oziroma nihče tega ne zasluži. Nasploh moramo biti malo bolj strpni, obzirni drug do drugega."
Maribor potrebuje spremembo
Anton Habjanič, direktor TehnoCentra UM: "Na tem soočenju se je razprava vrtela predvsem okrog dogajanja v preteklosti, malo pa je bilo povedano o razvojnih priložnostih Maribora in na kak način bi se županski kandidati lotili dela. Kako bi zmanjšali zaostanek vzhodne kohezijske regije za zahodno, kjer bi moral Maribor prevzeti eno od vodilnih vlog. Če bomo zaostanek hoteli zmanjšati, bodo morale naše aktivnosti in delo bazirati na raziskavah in razvoju, na pomoči gospodarskim družbam. Sodelovanje med mestno občino in univerzo v preteklih dveh mandatih ni bilo spodbudno. Na tem področju zato težko pričakujem, da bi bilo pri prejšnjem in sedanjem županu kaj boljše. Zato mislim, da Maribor potrebuje spremembo."
Test dostojnosti
Matej Lunežnik, psiholog in mentalni terapevt: "To niso samo volitve, ampak test dostojnosti Mariborčanov. Kandidira Kangler, ki smo ga v veliki revoluciji odstavili, in če bomo še enkrat izvolili človeka, ki smo ga s kamenjem in ognjem odgnali, potem se vprašam, kaj imamo v glavah. Sicer pa so vsi kandidati junaki, da si upajo iti na oder, se predstaviti in narediti nekaj dobrega za mesto. Marsikdo pljuva, kako so smešni itd., ampak to so ljudje, ki želijo nekaj dobrega. Pozitivno sta presenetila Iskra in Arsenovič, ki je glede na to, da ni politik, odlično nastopil. Bil je deležen ogromno pritiska, nizkih udarcev, ampak dobro se je držal. Če to združimo s tem, da je naredil v življenju več kot marsikdo od kandidatov, je na dobri poti, da lahko dokaže, kaj zna."