V članku o obnovi Gregorčičeve ulice je novinarka zapisala, da je v javni razpravi bilo izpostavljeno, da uvedbo dvosmerne kolesarske steze podpirajo tudi v Listi kolesarjev in pešcev. Takšen zapis zahteva nekoliko širšo razlago, saj je izbira prometno tehničnih ukrepov (kakšna naj bo kolesarska steza, oblika tlakovanja, prometnih znakov ipd.) zgolj delček razmišljanja o obnovi, kjer je treba vzeti v obzir tudi širšo perspektivo o možnosti prostora, ki ga spreminjamo.
Lista kolesarjev in pešcev podpira projekte obnove mestnih ulic, zlasti ker menimo, da je treba zmanjševati obremenitev prostora s prometom in parkiranimi vozili. Pri tem se zavedamo pomena postopnosti sprememb potovalnih navad in tudi racionalizacije števila opravljenih poti z avtomobilom ter mestnega prostora, ki ga nimamo v neomejenih količinah.
Pri obnovi Gregorčičeve ulice na potezi od Trubarjeve ulice do Ulice heroja Staneta, kjer je sedež mestne občine, bi v razmislek izpostavil tri med seboj soodvisna izhodišča. Prvič: dostop do vhoda mestne občine mora biti fizično sproščen, brez arhitektonskih ovir in parkiranih avtomobilov, ki te poti zapirajo. Drugič: Maistrov trg je na skrajnih robovih parkovnih površin treba postopoma rešiti parkiranih vozil, saj zavzemajo prostor tudi pešcem. Tretjič: prometno obremenitev Gregorčičeve ulice je treba zmanjšati, predvsem na račun vozil, ki po tej ulici vstopajo na Maistrov trg.
V širši perspektivi pa gre tukaj za eno od mestnih ulic znotraj starega mestnega jedra, preko katere bi lahko v bližnji prihodnosti še bolj odločno in jasno povezali Mestni park z mestnim jedrom ter tako ustvarili eno lepših promenad v tem delu Evrope. Na temo kolesarskih stez naj dodam še tole: ni najpomembnejše vprašanje, kakšno izvedbo kolesarskih stez (eno- ali dvosmernih) bomo na neki ulici imeli, ampak je na ravni mesta treba doreči sistem, ki bo potovanje s kolesom omogočal, ne pa oviral.
Josip Rotar, predsednik Liste kolesarjev in pešcev, mestni svetnik Mestne občine Maribor