UKC Maribor: Korona odnesla pozitivno poslovanje, novi predsednik sveta Jože Šabeder

Andreja Kutin Lednik
19.05.2020 20:10

Primanjkljaj zaradi epidemije naj bi krila država, nujna je tudi izgradnja novega oddelka za infekcijske bolezni. Novi predsednik sveta zavoda je postal Jože Šabeder, podpredsednik mariborske SDS.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Strokovni direktor Matjaž Vogrin, novi predsednik sveta zavoda Jože Šabeder in vodja centra za odnose z javnostmi in marketing Janez Lencl
Sašo Bizjak

Potem ko so v UKC Maribor na stole sveta zavoda sedli novi člani in izvolili novega predsednika sveta zavoda, je prva redna seja po decembrskem izstopu treh članov minila v znamenju korone in poslovanja ustanove. Novi predsednik sveta zavoda druge največje bolnišnice v državi je postal Jože Šabeder, ekonomist, podpredsednik mariborskega odbora SDS. "Moj cilj je preseči nekatera dosedanja nesoglasja med svetom zavoda in upravo v dobro bolnika," je dejal Šabeder.

Jože Šabeder
Sašo Bizjak

Nov infekcijski oddelek je nujnost

Investicije so poleg epidemije ena večjih tegob UKC, a priprava finančnega načrta za leto 2020, ki je podlaga za investicije, še čaka. V mariborskem kliničnem centru poudarjajo, da so v času soočanja z epidemijo prevzeli vodilno vlogo pri obravnavi pacientov, okuženih s covidom-19, v severovzhodni Sloveniji in da spadajo med zavode z največjimi obremenitvami in visoko izpostavljenostjo okužbi. "Slišimo, da se bo gradila nova infekcijska klinika v osrednji Sloveniji, seveda je taka klinika še bolj potrebna v severovzhodni Sloveniji, če želimo obvladovati take epidemije," pravi Flis.

Matjaž Vogrin in Vojko Flis
Sašo Bizjak
Seja sveta zavoda UKC Maribor
UKC Maribor

Del dodatkov izplačan, del mora nakazati država

"UKC Maribor je zaposlenim po kolektivni pogodbi plačal vse, kar jim gre, ostaja pa nekaj nejasnosti glede izplačil na podlagi interventnega zakona. Denarja še nismo dobili, če bi pa izplačevali vse dodatke, bi se pojavil problem likvidnosti," razlaga Flis. Zaposleni v UKC so upravičeni do dodatkov po dveh mehanizmih - interventnem zakonu in kolektivni pogodbi za javni sektor, v času epidemije pa lahko prejmejo skupaj največ 100 odstotkov urne postavke osnovne plače. Pri določitvi štirih skupin za izplačilo dodatka so upoštevali stopnjo izpostavljenosti tveganju - od visoke stopnje ogroženosti za zaposlene, ki so delali s covid bolniki, do nizke stopnje ogroženosti oziroma izpostavljenosti. Izplačali so dodatke iz naslova kolektivne pogodbe, dodatek iz naslova interventnega zakona pa še ni bil izplačan, ampak bo izplačan po prejemu sredstev, ki jih je v ta namen določila vlada, pojasnjujejo v UKC Maribor.

Matjaž Vogrin in Jože Šabeder
Sašo Bizjak
Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Več vsebin iz spleta