Poslovili smo se od primarija Aleksandra Stergerja, dr. dent. med., spec. stomatološke protetike. Rojen je bil 8. oktobra 1926 v Logatcu. Osnovno šolo in nižjo gimnazijo je v letih od 1931 do 1941 obiskoval v Mariboru in končal po prebegu 1941 v Ljubljani. V prostih popoldnevih je kratek čas pomagal delati v pisarni Papirnice Vevče pri Ljubljani. Spoznal je zdravnika obratne ambulante papirnice, kateremu se je leta 1945 priključil in bil razporejen kot sanitetni referent na področju takratne cone B. Na medicinsko fakulteto se je vpisal leta 1945. Študirati je pričel leta 1947 in na stomatološkem oddelku leta 1955 diplomiral. Strokovni izpit je opravil leta 1958. Leta 1971 je diplomiral na Zagrebški medicinski fakulteti iz podiplomskega študija III. stopnje javnega zdravstva. Specialistični izpit iz stomatološke protetike je opravil leta 1975. Naziv primarij mu je bil podeljen leta 1987.
Kot zobozdravnik je pričel delati leta 1956 v takratni Zobni polikliniki v Mariboru. Delo je nadaljeval v obratni ambulanti MTT v Mariboru. Leta 1960 je bil imenovan za direktorja Višje stomatološke šole v Mariboru. Zadolžen je bil za predmeta morfologija zob in snemna protetika kot profesor višje šole. V Zdravstvenem domu Maribor je od leta 1969 do 1974 delal kot vodja zobozdravstvene službe. Od leta 1975 do upokojitve konec leta 2002 pa kot predstojnik specialistične zobozdravstvene službe za odrasle in specialist stomatološke protetike. Do konca leta 2006 je dvakrat tedensko delal v specialistični protetični ambulanti.
Leta 2002 sta bila končana prizidek specialistične zobozdravstvene dejavnosti za odrasle in operacijski blok. Pri zasnovi tega in izgradnji je s svojim znanjem in neumornim delom imel velike zasluge. V letih 1968 do 1983 je poučeval na Srednji medicinski šoli v Mariboru za medicinske sestre stomatološke smeri. Bil je mentor zobozdravnikom pripravnikom in zobozdravnikom specializantom. Strokovno se je izpopolnjeval na Dunaju, v Giessenu, Liechtensteinu, Nemčiji, Švici, Jugoslaviji in Sloveniji.
Aktivno je sodeloval kot avtor, soavtor in moderator na številnih kongresih, seminarjih in simpozijih. Sodelovanje s prof. dr. Čelešnikom, prof. dr. Sedejem in dr. Česnom je zaznamovalo delo v slovenskem zobozdravstvu. Njegova bibliografija zajema številne prispevke strokovne, organizacijske, analitične in historične vsebine. Sodeloval je v različnih asociacijah, upravnih in strokovnih.
Deležen je bil številnih priznanj: častno članstvo Društva zobozdravstvenih delavcev Slovenije, Stomatološke sekcije in Sekcije za stomatološko protetiko ter Medikohistorične sekcije SZD, naziv zaslužni član Zdravniške zbornice Slovenije, priznanje Zveze zdravniških društev Jugoslavije, plaketa Jugoslovanskega združenja za stomatološko protetiko, srebrna plaketa Univerze v Mariboru, zlata plaketa ZD Maribor, veliki zlati znak Sekcije za stomatološko protetiko SZD, orden zaslug za narod srebrno zvezdo, srebrni grb mesta Maribor in častni znak svobode Republike Slovenije.
Ob njegovem slovesu ne morem mimo tega, da mi je vedno stal ob strani, bil moj učitelj, vzornik in predan zobozdravstvu. Bil je skrben družinski mož in iz prejšnjih zakonov ponosen oče Jožeta, Mete in Saške, še zlasti pa predan dedek in pradedek. Zadnja leta mu je ob strani stala in zanj skrbela soproga Tatjana. Kot starosti mariborskega in slovenskega zobozdravstva nam bo ostal v večnem spominu. Naj počiva v miru.