V UKC Maribor še brez eksponentne rasti

Andreja Kutin Lednik
18.03.2020 20:23

Zaposleni v UKC Maribor dela v Centru za transfuzijsko medicino, a v bolnišnici zagotavljajo, da ni bil v stiku ne s pacienti ne s sodelavci, ki delajo s pacienti

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Andrej Petelinsek

V mariborskem UKC se je po nekaj dnevih mirovanja stanje poslabšalo - hospitaliziranih pacientov je bilo včeraj 13, ena od teh oseb je še vedno v intenzivni enoti, ena oseba pa potrebuje oskrbo s kisikom.
Iz UKC Maribor so sporočili, da je trenutno 95 njihovih zaposlenih preventivno v domači izolaciji zaradi nedavnih tesnih socialnih stikov. A poudarjajo, gre za vse zaposlene, ne zgolj za zdravstveno osebje. Nadaljnjega širjenja okužbe med zaposlenimi zaradi prvih dveh okuženih pa v UKC niso zaznali.

Fotografija je simbolična.
Sašo Bizjak

Okužba v Centru za transfuzijsko medicino

Je pa bila v Centru za transfuzijsko medicino pri osebi, ki zaseda delovno mesto v kontroli kakovosti, ugotovljena koronavirusna bolezen. "Oseba ni bila v stiku z nobenim pacientom, prav tako ne z nobenim sodelavcem, ki dela s pacienti. Sprejeti so bili vsi ustrezni preventivni ukrepi, vključno s spremembo lokacije za odvzem krvi krvodajalcev, ki bo potekala zunaj bolnišničnega okolja (nadaljnja obvestila o lokaciji krvodajalstva bomo posredovali v čim krajšem času). Tako zaposleni kot krvodajalci so povsem varni," sporočajo iz UKC Maribor. Enoti Centra za transfuzijsko medicino v Murski Soboti in na Ptuju nemoteno delujeta na stalnih lokacijah in po nespremenjenem urniku. Kot smo že poročali, so krvodajalci zaželeni, a seveda v varnih okoliščinah.

Pazite se drugih poškodb

Zaradi lepega vremena se veliko ljudi odloča za sprehode pa tudi bolj adrenalinske dejavnosti v naravi, kar lahko pomeni tveganje tudi za poškodbe. Janez Lencl iz UKC Maribor ob trenutni situaciji opozarja, naj ljudje skrbijo zase še bolj kot sicer: "Z morebitnimi poškodbami, ki bi jih morali obravnavati v urgentnem centru, se povečajo obremenitve zdravstvenega osebja, ki je v tem času že izredno zaposleno z obvladovanjem koronavirusa."
Če se nesreča vendarle pripeti, urgentni center deluje kot običajno, pri vhodu vanj pa zdravstveno osebje opravi triažo. Če pri pacientu posumijo, da bi lahko bil okužen s koronavirusom, ga napotijo v šotor pred vhodom v urgentni center. Sicer pa v UKC opravljajo samo nujne posege in operacije, obravnave pa so drugačne kot sicer.

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Več vsebin iz spleta