Z begunci do nove blagovne znamke

Andreja Kutin Lednik
21.03.2019 18:58

Okoli 50 priseljencev skupaj z rokodelci, umetniki in zadružniki ustvarja zgodbo z več pozitivnimi učinki.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Projekt Akupara so v Galeriji Epeka na Koroški cesti predstavili Tomaž Tomljanovič, Petra Hazabent, Jana Milovnanovič in Staša Dabič Perica.
Igor Napast

S projektom Akupara, ki povezuje področja rokodelstva, zadružništva in kulturne produkcije, konzorcij kulturnih in zadružnih delavcev vključuje v družbo priseljence. Skupaj želijo begunci in kulturniki oblikovati etično blagovno znamko, v sklopu katere bodo skušali izdelke tudi prodati in priseljencem tako zagotoviti nekaj zaslužka.
"Priseljenci in begunci v nova kulturna okolja prinašajo znanje, talente in veščine, ki ob ustrezni podpori lahko predstavljajo velik prispevek državi, v katero so se priselili. Pravzaprav so zdaj del kulturne dediščine v nastajanju, saj z ustvarjanjem teh predmetov soustvarjajo kulturno dediščino države, v katero so prišli," pravi Jana Milovanovič, vodja projekta, v katerem sodeluje okoli 50 priseljencev, ki obiskujejo delavnice bolj redno, kot so pričakovali.

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Več vsebin iz spleta