Zakaj je vodja mariborskega zavetišča za živali dal odpoved

Gregor Grosman
11.11.2021 18:35

V devetih letih bo Zavetišče za živali Maribor dobilo že šestega vodjo. Vodja v odhodu Tomaž Kristanič dvomi,
da se bo z njegovim odhodom poslabšala oskrba živali

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj

Tomaž Kristanič še dva tedna ostaja vodja mariborskega zavetišča.

Andrej Petelinšek

Iz mariborskega zavetišča za živali odhaja vodja azila Tomaž Kristanič, ki je to funkcijo opravljal štiri leta, predtem je bil v azilu kot oskrbnik zavrženih psov in mačk zaposlen že več let. Po nekaj letih miru v vodstvenih krogih zavetišča bo tako Snaga, ki je prevzela upravljanje azila leta 2012, iskala novega vodjo. V devetih letih že šestega. Kristanič je bil med ljubitelji živali izjemno priljubljen, tudi zaradi svojega stališča, da se žival, ki v 30 dneh ne najde lastnika, ne usmrti, čeprav zakon to dopušča. Njegov odhod je med ljubitelji domačih živali povzročil veliko zaskrbljenosti, da bi se ta praksa po novem spremenila.

"Stopam na novo pot v življenju in grem novim podvigom naproti," nam je pojasnil Kristanič. Zanikal je, da bi ga čez noč zamenjali ali da bi bil njegov odhod povezan z notranjimi trenji. "Gre za mojo samovoljno odločitev. Kdo me bo nadomestil, pa je še odprto vprašanje. Daleč od tega, da bi bil izrinjen," dodaja in zaključi, da hiša "tiktaka kot dobro podmazana ura".

{api_embed_photo}725797{/api_embed_photo}

{infobox-gray}179709{/infobox-gray}

Kristanič je Snago pretekli teden seznanil z odpovedjo delovnega razmerja. Pri Snagi pa še ne vedo, kdaj bodo objavili razpis za novega vodjo. Na vprašanje, ali se bo pod novim vodstvom karkoli spremenilo v načinu dela oziroma ali se bo spremenilo vodilo dosedanjega vodje, odgovarjajo, da bodo glede na številne izzive na področju varstva živali in delovanje zavetišča pripravili reorganizacijo in optimizacijo delovnih procesov v skladu z namenom ustanovitve azila. Kristanič sicer močno dvomi, da bi se z njegovim odhodom bistveno poslabšala obravnava živali​, saj zanje skrbi srčna ekipa.

Andrej Petelinšek

Bralci so se na nas obrnili tudi z informacijo, da na družbenih omrežjih kroži izkušnja, da najdene mucke v zavetišče naj ne bi želeli sprejeti. Pri Snagi pojasnjujejo, da so trenutno kapacitete, namenjene oskrbi zapuščenih mačk, polno zapolnjene, čeprav so po tem, ko je število psov v zavetišču nekoliko upadlo, mačkam prilagodili pasje bokse. Sprejem najdenih mačk so ustavili že sredi julija letos in jih tako že štiri mesece zaradi prezasedenosti namestitvenih kapacitet, kar so objavili tudi na spletni strani zavetišča, ne sprejemajo. Izjema so bolne in poškodovane živali.

Andrej Petelinšek

V obvestilu naprošajo, da za zapuščene mačke začasno poskrbijo najditelji. "Sedaj se veča tudi število psov, zato zavetišče v tem trenutku ne more sprejeti dodatnih mačk. Trenutno število mačk za posvojitev je nekaj več kot 25, ostale še čakajo na sterilizacijo, kastracijo, cepljenje, nekatere so na nujno potrebnih terapijah," so pojasnili pri Snagi. Tudi mačke, ki so v karanteni, se ne oddajajo. Skupno število mačk v zavetišču je nekaj čez 60. Število psov, ki so v zavetišču, pa je trenutno 20, pripravljenih za posvojitev jih je 12. Sredi poletja je bilo mačk skoraj enkrat več, 105, psov pa pet manj kot danes.

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Preberite celoten članek

Sklenite naročnino na Večerove digitalne pakete.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
  • Obiščite spletno stran brez oglasov.
  • Podprite kakovostno novinarstvo.
  • Odkrivamo ozadja in razkrivamo zgodbe iz lokalnega in nacionalnega okolja.
  • Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.

Več vsebin iz spleta