Jože Podgoršek je četrti minister v vladi Janeza Janše, ki se predčasno poslavlja s položaja. Resda tik pred iztekom aktualnega mandata, a s težkim nahrbtnikom, zaradi katerega se njegova politična pot verjetno končuje. Zadnjo besedo glede tega bodo sicer v nedeljo imeli volivci, saj Podgoršek, ki je raje pristal na izključitev iz Desusa, kot da bi se odpovedal ministrski funkciji v aktualni vladi, za poslanca kandidira pri NSi. A kaj, ko je minister svojo integriteto in ugled prodal za 800 evrov zastonj oddiha v hotelu slovenskega kriptomilijonarja. Kot da to ne bi bilo dovolj, je za nameček skoraj teden dni zavajal javnost, da se jima je z ženo tako mudilo iz Bohinja, da sta pozabila plačati račun za hotelsko sobo. Svojo verzijo zgodbe je spreminjal iz dneva v dan, njegovemu sprenevedanju ni bilo videti konca in kraja. Ko so ga na laž postavili tisti, ki so poravnali njegov dopust, torej družba, ki je bila v preteklosti v lasti prej omenjenega kriptomilijonarja in ki je pri tem najverjetneje računala na ministrovo protiuslugo, se je Podgoršek prelevil v žrtev izsiljevanja. Ob svojem odstopu je še enkrat več pljunil v lastno skledo, ko je dejal, da sta z ženo ob odhodu iz hotela plačala vse dodatne storitve, ki sta jih uporabljala. Torej se jima očitno le ni tako mudilo, da ne bi utegnila takoj plačati hotelske sobe.
V NSi ministrov greh pričakovano poskušajo zminimalizirati. Predsednik stranke Matej Tonin je postregel s floskulo, da politične kulture ne gojijo zgolj z besedami, ampak tudi z dejanji. Spomnimo, prav ta stranka je pred parlamentarnimi volitvami leta 2018 zagovarjala umik politike iz gospodarstva, potem ko je prišla na oblast, pa je hitro postavila svojega podpredsednika Valentina Hajdinjaka na vrh uprave Darsa, sledila pa so še druga podobna kadrovanja. V Podgorškovem odstopu ni nič moralnega ali iskrenega, ravno nasprotno, gre za navadno politično preračunljivost fantov v belih srajčkah oziroma čiste 5ke, kot se na jumbo plakatih promovira NSi. Od fantastične peterice so ostali le še štirje "superministri", iz stranke politične sredine, kamor so se krščanski demokrati želeli umestiti pred vstopom v Janševo vlado, pa je nastala stranka političnega konformizma, ki se zavoljo lastnih interesov podreja radikalni politiki SDS. Nekdanja predsednica stranke Ljudmila Novak je kljub napadom iz desnice vztrajala pri distanci do Janše, Tonin pa tega očitno ni sposoben.
Kako bo Podgorškova afera vplivala na volilni izid NSi oziroma ali je bil njegov odstop še pravočasen, je v tem trenutku težko napovedati. Javnomnenjske ankete bistvenih sprememb ne kažejo, je pa zadnje dogajanje v povezavi z NSi lahko voda na mlin njihovim tekmecem iz Naše dežele in gibanja Povežimo Slovenijo. A tudi če bi si del volivcev NSi premislil, jih na drugi strani čakata nekdanja kmetijska ministrica, ki je s položaja odstopila zaradi afere pri prenočevanju v hotelu v Izoli, in pa aktualni gospodarski minister, ki ga bremeni afera glede nabav zaščitne opreme. Tisti, ki bodo v precepu, bodo tako na volilno nedeljo namesto med boljšimi spet morali tehtati med manj slabimi možnostmi.