Derbi v Stožicah: Velika zmaga Celja za -2 na lestvici, kopica priložnosti in ubranjena enajstmetrovka

13.06.2020 19:52

V Stožicah sta se v derbiju 27. kroga prve slovenske nogometne lige merili prvouvrščena Olimpija in drugo Celje. Zmage so se veselili slednji in se Ljubljančanom na lestvici približali na dve točki zaostanka.

Mitja Lotrič je odločil izenačeno strečanje v Stožicah.
Edi Einspieler

Kot pred dobrim tednom dni v Celju, ko so rumeno-modri na Stadionu Z'dežele premagali zadnji Rudar, sta bila ob slavju v Stožicah proti prvi Olimpiji osrednja junaka med grofi kapetan Mitja Lotrič in vratar Matjaž Rozman.
Na srečanju polnem priložnosti je vsaki ekipi pripadel po en polčas. Tekmo so bolje začeli Celjani v belih dresih, že v 9. minuti je goste v vodstvo popeljal Mitja Lotrič, dosegel je 14 gol v tej sezoni. Ob koncu polčasa sta izstopali še dve veliki priložnosti na obeh straneh, v 39. minuti je Ante Vukušić zgrešil prazen gol, v 41. minuti pa je Luka Kerin v dvoboju ena na ena z Nejcem Vidmarjem zadel okvir vrat.
Drugi polčas je bila nevarnejša Olimpija. Zeleni so se na igrišču postavili visoko na polovici gostov in jim povzročili obilo preglavic. V 72. minuti je sodnik Nejc Kajtazović pokazal na belo točko za Olimpijo, odgovornost pri vodilni ekipi prvenstva je prevzel Endri Cekici. Vratar Celja Matjaž Rozman se je vrgel v svojo levo stran in strel Albanca v ljubljanski ekipi ubranil. Olimpija je nadaljevala z obleganjem celjskih vrat, Celjani pa so se ubranili, ostalo je pri izidu 0:1. Olimpija ima po 27. krogih 53 točk, Celje 51.