Po oceni direktorice ptujskega zavoda za turizem Tanje Srečkovič Bolšec gre uspeh ptujske občine pri unovčenju turističnih bonov pripisati predvsem dejstvu, da se je Ptuj uveljavil kot zdraviliško mesto. Skupna zasedenost vseh turističnih namestitev na Ptuju je po njenih podatkih okrog 70-odstotna, kar je 20 odstotkov manj kot v preteklem letu.
"Glede na skupno oceno so vidna pozitivna odstopanja v primeru Term Ptuj in nekoliko slabša zasedenost namestitev v starem mestnem jedru. Glavnino gostov na destinaciji sestavljajo slovenski gostje, tujcev je manj kot 20 odstotkov, tudi zaradi izpada tranzitnega turizma. Vrata so odprle vse ptujske namestitve z izjemo hotela Poetovio," ugotavlja Srečkovič Bolšečeva.
Takoj v kampanjo
Zasedenost kapacitet v primerjavi z drugimi urbanimi središči je, še meni direktorica, poleg že omenjenega obiska Term Ptuj, večja tudi zaradi številnih zgodovinskih znamenitosti, idiličnega starega mestnega jedra ter razgibanega kulturnega vzdušja vse leto: "Gre za plod večletnega dela številnih, ki na različne načine soustvarjajo turistično podobo mesta."
Uspešnica mobilne hiške
Kot še pove Mojzeševa, so slovenski obiskovalci posebno navdušeni nad novim naseljem mobilnih hišic, vodnim parkom, ki velja za ptujsko plažo, ter zadovoljni z zaščitnimi in higienskimi ukrepi za maksimalno varnost gostov in zaposlenih: "Poletni oddih v mobilnih hišicah omogoča gostom svobodo v naravi, podobno kot pri šotorjenju, a jim hkrati nudi vse razkošje term."
Uspeh je plod večletnega dela številnih posameznikov, podjetij in organizacij
Cen niso dvignili
Med obiskovalci Term, ki imajo na voljo hotel, apartmajske hišice, avtokamp z že omenjenimi mobilnimi hiškami, mogoče pa je prebivati tudi v preurejenih starih sodih velikanih iz ptujske kleti, smo pri zajtrku zmotili tričlansko družino iz Tržiča.
Dobro tudi v Ormožu
Kot kažejo podatki Fursa, so nekaj več obiska gostov z boni imeli v ormoški občini. Tam se je dveletno vlaganje v promocijo in ponudbo ob Vinsko- turistični cesti Jeruzalem očitno obrestovalo. Med večjimi ponudniki je denimo Turistična kmetija Milana Hlebca, ki ima običajno kar 90 odstotkov tujih gostov. Letos so ti odpovedali večino rezervacij in zdaj so sobe in apartmaji na voljo slovenskim gostom. Privlačen je tudi sistem pokritih šotorišč na Templarjevem posestvu pod Kogom. Med manjšimi občinami izstopa po izrabi turističnih bonov občina Cerkvenjak oziroma tamkajšnja Turistična kmetija Firbas, kjer imajo že nekaj let tudi glamping hiške.