Na temeljih stare trške kmetije, po domače Sadonik, je pred sedemnajstimi leti Olga Magdič Pavlič s soprogom Marjanom, ki je kmetijo podedoval, začela novo poglavje življenja. Po izobrazbi gostinka je tudi uradno spremenila svoj status v kmetovalko. Nadaljevati tradicionalni način samooskrbnega kmetovanja pa je bilo v takratnih razmerah premalo za dostojno življenje družine, zato se je opogumila in novo priložnost našla v ekološkem kmetovanju.
"To kmetovanje zagotavlja pridelavo visokokakovostne hrane z bogato prehransko vrednostjo ter vsebnostjo vseh potrebnih vitaminov in mineralov," pojasni in ponosna pove, da ji kljub naporom pri zagotavljanju ustreznih pogojev, pridobivanju delovnega dovoljenja in vseh potrebnih certifikatov ni žal, da sta se z možem leta 2003 odločila za to. To je vplivalo tudi na spremembo razmišljanja in načina njihovega življenja. Hvaležna je za to prehojeno pot, saj sta pridobila novo znanje in dragocene življenjske izkušnje, pravi. "Prednost dajeva varni in zdravi hrani za živali in ljudi."
Iz pirine, pšenične in ajdove moke, ki je sicer ne pridelajo sami, ampak kupijo pri lokalnih ekoloških kmetih, dnevno nastajajo hlebci kruha, štručke, piškoti in testenine vseh vrst. Nekatere testenine so na voljo brez jajc, v jajčnih pa so jajca nesnic lastne ekološke reje. Marjan vsako jutro dostavi kruh in druge pekovske izdelke številnim mariborskim in okoliškim osnovnim šolam, vrtcem in trgovinam. Ob petkih popoldne in v soboto dopoldan pa obratuje tudi butična trgovinica, ki sta si jo Olga in Marjan uredila kar v veži kmečke hiše. V hladni polovici leta se v neposredni bližini kmetije prosto sprehaja govedo, ki ga na pomlad preselijo na pašnik ob domačiji Koh na Rdečem Bregu.