Številni Ptujčani vse glasneje opozarjajo na vse bolj dotrajano stavbo na vogalu Slomškove ulice, v kateri deluje Upravna enota (UE) Ptuj. Zaradi odpadajočega ometa in nevarnosti, da bo z dvonadstropne zgradbe, ki je bila zgrajena pred 130 leti, na mimoidoče padla kaka opeka, je del pločnika ob stavbi, ki ima status spomenika lokalnega pomena, ograjen, tako je tam ovirano tudi gibanje.
Draga že najnujnejša dela
Metod Grah, ki je bil pred časom ponovno imenovan za načelnika UE, pojasnjuje, kako je z lastništvom stavbe: "Zgradba, v kateri deluje UE Ptuj, je v lasti dveh solastnikov. V lasti Mestne občine Ptuj (MOP) sta pritličje in prvo nadstropje, drugo nadstropje je v lasti ministrstva za obrambo. Pred letom je bila sklenjena tripartitna ugotovitvena pogodba, v kateri je zapisano, da UE oziroma država opravlja tista investicijska dela na objektih, ki so potrebna za normalno uporabo. V pogodbi je tudi določeno, da ministrstvo za javno upravo (MJU) krije sorazmerni del stroškov investicijskega vzdrževanja poslovnih prostorov. To se opravi na podlagi letnega plana aktivnosti, za kar pogodbene stranke sklenejo posebno pogodbo. Do sklenitve takšne posebne pogodbe še ni prišlo zaradi prevelikih stroškov, saj je sanacija strehe in fasade zgradbe ocenjena na kar 413 tisoč evrov. Ocenitev je pripravljena na podlagi kulturnovarstvenih smernic Zavoda za varstvo kulturne dediščine (ZVKD) Slovenije."
Še nič konkretnega
"V začetku lanskega leta je bila podpisana tripartitna ugotovitvena pogodba med MJU, UE Ptuj in MOP, po kateri je investicijsko vzdrževanje v pristojnosti MJU. Dogovor je, da bi obnovo fasade, oken in strehe pričeli v letu 2020 in 2021. Podatkov o konkretnih terminih potrebnih investicijskih del nimamo. MOP je stavbo prepustila v uporabo UE, razen drugega nadstropja, kjer delujejo službe obrambnega ministrstva. Da bi uredili medsebojna razmerja, smo že pred letom z ministrstvom in upravno enoto sklenili tako imenovano ugotovitveno pogodbo, s katero so določena tudi medsebojna razmerja, tako v zvezi z upravljanjem poslovnih prostorov kot tudi glede kritja sorazmernega dela stroškov investicijskega vzdrževanja stavbe," sporočajo z MOP in dodajajo, da z MJU še vedno potekajo pogovori o konkretni dokončni ureditvi stavbe pa tudi o možni zamenjavi premoženja z državo.
413
tisoč evrov bi stala samo najnujnejša sanacija