To je sicer že ustaljena praksa te lovske družine, ki šteje 35 članov ter z osnovno šolo odlično sodeluje in mlade seznanja z žgočimi problemi varovanja naravnega okolja. Kot je povedal Marjan Vernik, so se na letošnje srečanje še posebno dobro pripravili, saj so šolarji izrazili velik interes, da pobližje spoznajo njihovo vlogo in poslanstvo. Razdelili so jih v pet delovnih skupin, s katerimi so delali najbolj izkušeni lovci. Ob Verniku, ki je mlade seznanil s posledicami porušenega naravnega ravnovesja v lokalnem in širšem okolju, je Rudi Majer predstavil lovski dom in poglavitne vrste divjadi s posebnim poudarkom na tistih vrstah, ki se šele v zadnjih letih pojavljajo na njihovem območju: bober, šakal in divji prašič.
Gospodar Peter Skupek je govoril o praktičnem delu v lovišču in svetoval, kako naj izdelajo krmišče za fazane in solnico za srnjad. Matej Žohar je predstavil lovsko orožje in njegovo varno uporabo, lovsko strelstvo in strelske discipline pa Marjan Vernik. Za konec so mladi z velikim navdušenjem prisluhnili še sokolarju Andreju Pirmanu, ki je v živo predstavil vzgojo ujed in sov za lov. Obe ptici sta mladim jemali dih, saj sta pokazali neverjetno znanje in ubogljivost.
Učenci so bili na koncu presenečeni nad tem, koliko znanja morajo lovci imeti, in predvsem, kako odgovorno je njihovo delo v lovišču. V popoldanskih in večernih urah so se lovci družili še s krajani in se pogovorili o številnih odprtih vprašanjih, s katerimi se soočajo.