Učenci in vodstvo ormoške osnovne šole (OŠ) se te dni veselijo novih barv in zanimivih risb ter motivov na stropih in stenah svojih učilnic in hodnikov. Pred tem so bili opleski namreč že precej dotrajani in zbledeli. Stavba je že stara, saj so temeljni kamen položili že v letu 1900. Kot razlaga ravnatelj Aleksander Šterman, so v letih 1988 in 1989 postavili še prizidek z 18 novimi učilnicami, oba objekta pa pred 30 leti povezali v eno zgradbo, ki jo ta čas obiskuje 390 učencev. Ravnatelj poudarja, da so se zavedali, kako nujna so vzdrževalna dela v obeh delih šole, a hkrati razumeli, da so denarni tokovi za te namene omejeni: "Naši prostori so že začeli izgubljati svežino, na stenah v učilnicah so se pojavljale vedno nove razpoke in ometi so se ponekod začeli luščiti."
Niso čakali, ukrepali so
Vendar niso stali križemrok, temveč so skupaj z učenci osmega in devetega razreda na Obrtno zbornico Slovenije (OZS) poslali risbe s prošnjami, da naj jih obiščejo mojstri slikopleskarji ter puste šolske prostore in načete zidove barvito prenovijo. Njihovo veselje je bilo neizmerno, ko so izvedeli, da so jih v OZS izbrali za svoj vsakoletni humanitarni projekt.
Delali so ves dan
Tako se je začel dan tradicionalne humanitarne akcije, ko so začeli delo slikopleskarji in hkrati izpeljali 21. državno tekmovanje. Na šoli se je v delo, ki je trajalo od osme ure zjutraj do poznega popoldneva, zagnalo 130 slikopleskarjev, 80 iz Slovenije in 50 iz tujine. Poleg učencev, staršev in učiteljev se jim je pridružilo pet članov Lions kluba Ljubljana Vega. Njihovo akcijo so z delom pozdravili ormoški župan Danijel Vrbnjak, predsednik državnega sveta Alojz Kovšca in kmetijska ministrica, ki je to šolo nekoč obiskovala, Aleksandra Pivec.
Najboljšim priznanja
Na 21. državnem tekmovanju se je pomerilo 6 slovenskih ekip z 12 slikopleskarji, v humanitarnem delu pa jih je pleskalo skupno 118. Med njimi tudi 32 dijakov in vajencev, 14 domačih in 18 iz tujine. Najbolje se je izkazala ekipa Slikopleskarstva Mihaela in Stanka Bezjaka iz Bukovcev, drugo mesto je pripadlo ekipi Dompleksa iz Horjula in tretje ekipi Slikopleskarstva Andreja in Mirana Roškariča iz Celja.
80
tisoč evrov so vredni delo in donirani materiali