Ob podpori družine je večerne ure posvetila sebi in gibanje rok uskladila z značajem gline. "Izdelki iz gline so se prikradli celo v moje sanje in že naslednjega dne dobili svojo fizično podobo."
Razveselila sorodnike, okrasila svoj dom
V želji po novih veščinah in oblikah se je udeležila tečajev pri Karmen Kurade in svojemu ustvarjanju dodala uporabno vrednost. Danes police Irenine delavnice krasijo posode za lazanjo, krožniki, kozarci, vaze, vrči za vodo, podstavki, okrasne posode iz rjave ali bele gline z različnimi poslikavami. S temi izdelki je velikokrat razveselila sorodnike in okrasila svoj dom. Heričeva z zaposlitvijo v zdravstvu opravlja čuteč poklic, in tudi glina, oblikovana na vretenu ali ročno valjana, zahteva poseben občutek.
Angeli, majhni in veliki, imajo tudi uporabno vrednost podstavka, svečnika in tolažnika
Nastala je glinena izba
Verjetno pa bi Irena svoje izdelke še zmeraj skrivala na policah družinskega doma pri Sveti Trojici, če je ne bi k sodelovanju z razstavo izdelkov na občinskih dogodkih povabil trojiški župan David Klobasa. Tako je nastala Glinena izba. Irenini izdelki so preteklo pomlad dobili svoje ime. Angeli in glineni dodatki izpod njenih dlani pa krasijo tudi kapelo Sv. Križa pri Sveti Trojici, kjer je sodelovala pri obnovi kapele in v tistem času na pobudo takratnega župana Darka Frasa oblikovala prva poslovna darila.
"Lani sem sodelovala na božično-novoletnih sejmih, na TrojicaFestu, izdelala podstavke za penino za potrebe festivala penin pri Sveti Trojici, bila sem na sejmih v Avstriji, moji glineni podstavki spremljajo mila v milnem studio IOMY Delights v Mariboru, letos so me že povabili na grad Negova pa tudi v tujino," pove ustvarjalka in še doda, da je treba biti pri delu z glino res natančen, saj možnosti popravkov ni.