(POGLED) Trumpov vpliv na globalno svobodo medijev

Novinarjev ne bi smelo skrbeti, da jih bodo zaradi opravljanja svojega dela napadle njihove vlade. Norm, ki jih zdaj rušimo, ne bomo zlahka obnovili, ne glede na to, kdo zaseda Belo hišo. A prihodnost medijske svobode zahteva, da poskusimo.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Reuters

Približno dva tedna sem bila ujetnica v Afganistanu, ko je vlada moje države, Kanade, vzpostavila stik z ljudmi, ki so se poskušali pogajati o moji izpustitvi. Pogajalcem so povedali, naj mi naslednji dan dovolijo govoriti po telefonu, medtem pa bo ameriška vojska z dronom preletela ozemlje, da bi ugotovili, kje sem. Pogajalci tega niso mogli dopustiti. (Izpustili so me nekaj tednov kasneje v izmenjavi zapornikov.) Toda pripravljenost ameriške vlade, da pomaga najti mene, kanadsko novinarko, ki je bila ugrabljena med delom v Afganistanu, je predstavljalo neke vrste varnostno mrežo za ljudi, ki opravljajo nevarne poklice. Enajst let kasneje te varnostne mreže ni več – in novinarji smo v večji nevarnosti kot kadarkoli prej.

Mellissa Fung
Project Syndicate
Reuters
Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Preberite celoten članek

Sklenite naročnino na Večerove digitalne pakete.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
  • Obiščite spletno stran brez oglasov.
  • Podprite kakovostno novinarstvo.
  • Odkrivamo ozadja in razkrivamo zgodbe iz lokalnega in nacionalnega okolja.
  • Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.

Več vsebin iz spleta