"Ustrezno ovrednotenje sodniškega dela ni pomembno samo na simbolni in družbeni ravni, temveč tudi zato, da bi bil sodniški poklic (ponovno) privlačen za mlade pravnike.
Trenutni položaj je namreč takšen, da imamo v slovenskem sodnem sistemu večje število starejših sodnikov, tudi na vrhovnem sodišču. Njihov odhod (ob upokojitvi) lahko nadomestimo s sodniki višjih sodišč, ki lahko izpraznjena mesta zapolnijo s sodniki prve stopnje. Na prvi stopnji pa nastane problem. Znano je, in na to tudi že dalj časa opozarjamo, da obstaja pomanjkanje interesa za pripravniška mesta in mesta strokovnih sodelavcev. Zato se zelo trudimo, da bi za sodniški poklic zainteresirali mladino. Organiziramo obiske študentov s pravnih fakultet.
Ravno v ponedeljek smo imeli takšen obisk, ko je vrhovno sodišče obiskalo več kot 30 študentov Pravne fakultete Univerze v Ljubljani. Lahko rečem, da je bil pogovor z njimi, v katerem sem sodeloval tudi sam, zelo zanimiv in obetaven. Študentje so zastavili veliko zanimivih, praktičnih in življenjskih vprašanj. Sicer pa nekatere informacije kažejo, da se je interes za študij prava spet nekoliko povečal, saj je na ljubljanski pravni fakulteti več prijav, kot je razpisanih mest.
Naj povzamem, da je sodstvo ena od vej oblasti in da predstavlja pomemben del družbe. Sodniki smo garant delovanja pravne države, brez sodnikov ni ne pravne države ne vladavine prava. Tega bi se morali zavedati tudi predstavniki drugih dveh vej oblasti. Tako pri zagotavljanju primernega plačila sodnikov kot pogojev za naše delo."