Alenka Dovžan: "Imela sem občutek, kot da sem v taborišču"

Agata Rakovec Kurent
09.02.2018 06:42
XXIII. zimske olimpijske igre! V Pjongčang, ki leži v eni najslabše razvitih korejskih provinc Gangvonu, prihaja okoli 6500 športnikov in njihovih spremljevalcev, med 9. in 18. marcem pa še okoli 1500 športnikov, ki bodo tekmovali na paraolimpijskih igrah.
Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Alenka Dovžan prva dobitnica slovenske medalje na zimskih OI

Domov ne bomo prišli praznih rok

»Pričakujem, da bo v Južno Korejo odšlo približno 71 slovenskih športnic in športnikov in še enkrat toliko spremljevalcev, serviserjev, zdravnikov in fizioterapevtov,«
Bogdan Gabrovec
»Do zdaj sem pred poletnimi in zimskimi olimpijskimi igrami praviloma napovedoval kolajne, ki naj bi jih slovenski športniki osvajali na posameznih igrah. Praviloma sem bil v svojih napovedih kar natančen. Pred igrami v Pjongčangu tega nisem storil in tudi tokrat ne bom ničesar napovedal. Prepričan pa sem, da se ne bomo vrnili v domovino praznih rok in da bodo naši športniki dostojno zastopali Slovenijo.«

Prve ne pozabiš nikoli

Alenko
Katja Koren
Jure
Košir
»Če vam odkrito povem, me na to medaljo vsaka štiri leta najbolj spomnite novinarji. Poleg družine in restavracije nimam prav dosti časa za druge stvari,«
»Hvaležna sem, da sem bila deležna tistih še bolj nedolžnih olimpijskih iger. Lillehammer je bil res pravljičen. Kasneje sem bila še v Naganu in v Salt Lake Cityju, kjer sploh nisem imela občutka, da sem na olimpijskih igrah. V Naganu so bile ogromne razdalje, živeli pa smo v neki hiši na samem, odrezani od sveta, in se nismo udeležili niti otvoritvene slovesnosti. Po enajstem septembru pa se je vse spremenilo in Salt Lake City je bil katastrofa. Obdani smo bili z visoko ograjo, okoli so bili vojaki in imela sem občutek, kot da sem v taborišču. Preden smo šle na progo, smo morale dati pancarje in nahrbtnik skozi rentgen kot na letališču. Vse to je vplivalo na vzdušje,«
»Olimpijske igre so zelo nepredvidljive. Favoriti običajno pogorijo, smučanje pa je sploh nehvaležno za napovedovanje, saj je ogromno dejavnikov, ki vplivajo na rezultat. Še ena neznanka je proga sama, saj gre za povsem neznan teren in snežno podlago. Je pa velik dosežek že to, da se na igre uvrstiš,«
Cel članek lahko preberete v februarski številki revije OBRAZI. Med drugim boste izvedeli, kdo so največji favoriti za medalje.
Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Več vsebin iz spleta