Da smo srečni šele takrat, ko smo v slogi in soglasju s svojim družinskim sistemom, je prepričana naša sogovornica. Kako metoda deluje preverite v novi epizodi podkasta Večer v živo z Natašo Čebulj.
Prisluhnite pogovoru, v katerem boste med drugim izvedeli:
· kako deluje metoda Postavitev družine po Bertu Hellingerju,
· pri katerih težavah, blokadah in življenjskih izzivih je metoda učinkovita,
· je primerna za razrešitve izzivov na področju odnosov, posla in zdravja,
· ali smo lahko na postavitvi sami ali morajo biti prisotni tudi ostali člani družine,
· ali je potrebno metodo izvesti večkrat, ali je dovolj enkratna postavitev,
· je metoda varna in primerna za vsakogar,
· kako je metoda spremenila življenje naši sogovornici
· in še veliko navdihujočih razmišljanj o življenju.
Podkastu prislunite na povezavi TUKAJ.
Nataša Čebulj, dobrodošli. Kako ste?
"Kar v redu, glede na čas, v katerem smo. V sebi se dobro počutim."
Kako skrbite za svoje dobro počutje?
"Kadar se ne počutim dobro, se vprašam, kaj lahko naredim, da bi se počutila drugače, bolje? Raziščem, kje imam vpliv na svoje počutje; morda potelovadim, grem na sveži zrak itd. Če se pojavita žalost ali razočaranje, ki je lahko posledica nekih mojih pričakovanj in na kar nimam vpliva, se vprašam, kaj lahko naredim, da bi se počutila drugače? Že samo vprašanje je običajno dovolj, da se kmalu počutim lažje in bolje. Vsako jutro prakticiram hvaležnost, vedno znova se vprašam, za kaj vse sem lahko danes hvaležna? Skratka, za svoje dobre počutje, če se le da, poskušam poskrbeti sama."
Med drugim ste sistemska terapevtka in moderatorka po metodi Postavitev družine po Bertu Hellingerju. Pravite, da smo srečni šele takrat, ko smo v slogi in soglasju s svojim družinskim sistemom. Kaj to pomeni?
"Ta metoda nam omogoča, da pogledamo, česa v svojem sistemu ne sprejemamo oziroma, česa se ne zavedamo, ugotavljamo, kje koreninijo iracionalni strahovi in razne paranoje. Pred časom sem delala z deklico, ki se je zelo bala vožnje z vlakom, čeprav ni imela slabe izkušnje z vlaki. Ta paranoja se je vlekla že iz njenega otroštva. Skozi proces postavitve družine, ki smo ga delali z njenimi starši, smo ugotovili, da je bila deklica povezana s svojim pradedkom, ki ga sicer nikoli ni srečala, in so ga z vlakom prepeljali v taborišče. Ta primer dokazuje, da lahko strah prenašamo iz roda v rod."
Vabljeni na spletno delavnico Postavitev družine
Spletna delavnica z Natašo Čebulj bo potekala 28. novembra med 15.00 in 19.30 (6 šolskih ur). Prvih 12 prijavljenih bo prejelo brezplačno knjigo Berta Hellingerja. Za sodelovanje potrebujete računalnik ali pametni telefon, miren kotiček doma, povezavo in navodila pa prejmete po e-pošti. Pri dostopu vam bo na voljo tudi ustrezna pomoč. Cena delavnice je 119 €, za naročnike Večera 99 €. Prijave po e-pošti vzivo@vecer.com, informacije: www.vecer.com/vzivo.
Pravite, da deklica ni poznala svojega pradedka, da ga nikoli ni srečala. Kako je bila torej povezana s svojim pradedkom? Kako deluje postavitev družine oz na katerem nivoju deluje?
"Znanost dokazuje, da imamo v DNK prazen kromosom, za katerega dolgo niso vedeli, kakšna je njegova funkcija. Danes znanost ve, da je v njem shranjen čustven spomin naših prednikov. To pomeni, da po svojih prednikih ne podedujemo zgolj talentov, ampak s čustvenim spominom podedujemo tudi čustva. Zaradi čustvenega spomina telesa, so lahko tesnobe in neprijetni občutki povezani z dogodki, ki smo jih doživeli do svojega drugega leta starosti, lahko pa so posledica doživetij naših staršev in ostalih prednikov."
Več vsebine vas čaka v podkastu Večer v živo.
Podkastu prislunite na povezavi TUKAJ.
Pogovor je vodila Maja Furman. Spremljajte dogodke Večer v živo na spletni strani www.vecer.com/vzivo.