(FOTO) Najbolj vroče je newyorško podzemlje

Gregor Grosman Gregor Grosman
17.08.2018 21:41

Američanom ni mar za zdravje, pomembno je, da so na hladnem.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Nasmejani voznik podzemne železnice v New Yorku ima prijetno klimatizirano delovno mesto. Na postajah si v kabino spusti malce toplote, da ga ne zebe preveč. 
Gregor Grosman

Tretji dan zapored so se temperature povzpele preko 35 stopinj Celzija (95 Fahrenheitov), zato lahko končno tudi uradno govorimo, da nas je zajel vročinski val," je zvečer na televizijskem programu FOX 5 povedala vremenarka, preden je za prihodnji dan Newyorčanom "zagrozila" z enako visokimi temperaturami. Ko se živo srebro bliža stotim Fahrenheitom (37,7 stopinje Celzija), je zaznati, da se pogovor tudi med domačini običajno prične z besedami "danes je pa res vroče".

Na vsakem križišču je bilo mogoče kupiti ledeno mrzlo vodo. 
Gregor Grosman

Hotelska soba - hladilnica

V New Yorku smo pred dobrim tednom dni pristali na letališču JFK, na hodniku iz letala proti terminalu še nismo slutili, kakšni dnevi so pred nami. Z vremensko napovedjo so se pošteno zmotili. Napovedi pred odhodom na potovanje so kazale, da se bodo temperature gibale med 26 in 28 stopinjami Celzija. Tudi o nevihtah se je govorilo. A se je tokrat pametni mobilnik zmotil.
V prijetno ohlajeni letališki stavbi smo čakali na prevoz v Brooklyn, do hotela, prvi hladen tuš v obliki potu pa smo doživeli že nekaj sekund za tem, ko smo stopili iz klimatiziranih prostorov terminala. Toda to je bil šele začetek kratke avanture po deželi klimatiziranega dela in bivanja.

Tudi vsi mestni avtobusi se v poletnem času pretvorijo v hladilnice. 
Gregor Grosman
Nič kaj zavidujoče nismo gledali na turiste, ki so se na odprtem avtobusu prostovoljno izpostavljali vročinskemu valu. Vse za dobro fotografijo. 
Gregor Grosman
Eden izmed številnih vhodov v newyorški "pekel".
Gregor Grosman
Res so nas v šoli učili, da se topel zrak dviga, a iz sistema podzemne železnice ne more uiti in tako se temperatura pod zemljo poleti lahko približa tudi 50 stopinjam Celzija, pravijo domačini. Brez težav in pogosto pa več kot 42 stopinj Celzija. 
Gregor Grosman
Starši niso imeli pomislekov, da ne bi svojim otrokom pri 37 stopinjah Celzija privoščili osvežitve kar na ulici. 
Gregor Grosman
"Naravno" ohladitev na Brooklynskem mostu smo poiskali mnogi domačini in turisti. 
Gregor Grosman
Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Več vsebin iz spleta