Trenutno so v Slovenijo pripeljali le en primerek, z električnim pogonom, ki je v živo videti zelo markantno, predvsem zaradi nove oblike, ki jo je s svojo ekipo ustvaril prvi mož Oplovega oblikovanja Niels Loeb. Slednji, ki je za kratek čas obiskal Slovenijo, pravi, da je športni terenec oblikovan skladno z njihovim oblikovalskim jezikom, a da so se še posebej ukvarjali z nadgradnjami obraza Vizor, ki so ga prvič predstavili leta 2018 pri študijskem vozilu GTX Experimental. Z uporabo številnih svetlobnih LED-elementov bo grandland na cesti zagotovo precej izstopal, hkrati pa je Oplov oblikovalski veteran povedal, da imajo glede tega še mnogo različnih idej, a da so prisiljeni spoštovati stroge omejitve za pridobitev homologacije. Izpostavil je, da so prvič osvetlili oplov "blitz" na sprednjem delu, medtem ko zadek krasi osvetljen napis proizvajalca, v spodnjem delu prtljažnih vrat pa je opazen napis Grandland.
Druga generacija je tehnično postavljena na platformo STLA Medium, ki so jo oplovci vzeli s polic koncerna Stellantis, zato so se zaradi tega nekoliko spremenile zunanje dimenzije. Za 173 milimetrov je grandland v novi izdaji daljši od predhodnika (skupna dolžina 4,65 metra), za pičla 2 centimetra je višji (1,66 metra), dodatnih 6,5 centimetra pa je pridobil v širino (1,90 metra). Nekoliko daljša je še razdalja med sprednjo in zadnjo osjo (2,78 metra), s čimer so razvojniki pridobili dodatnih 20 milimetrov za kolena potnikov na zadnji klopi, večji pa je tudi prtljažni prostor.
Če je naslon zadnje klopi podrt (deli se po sistemu 40:20:40), je uporabniku na voljo 1641 litrov, medtem ko v osnovni postavitvi prtljažnik meri spodobnih 550 litrov.
Zasnova notranjosti je seveda povsem drugačna od predhodnika, a s precej prepoznavnimi elementi iz najbolj aktualnih oplov. Sedi se visoko in udobno. Seveda oplovci ne pozabijo izpostaviti AGR-sedežev, ki imajo zdaj patentirano funkcijo Intelli-Seat (posebna reža zmanjšuje pritisk na trtico in zagotavlja izjemno udobje tudi med dolgimi vožnjami po avtocestah), a bolj kot to me je pritegnilo novo voznikovo delovno okolje. Volan s klasičnimi fizičnimi gumbi je svežega videza, manjši desetpalčni zaslon za njim skrbi za posredovanje potovalnih podatkov, podatkovno središče pa predstavlja velik 16-palčni osrednji zaslon na dotik z novo strojno in programsko opremo v ozadju. Ni nepomembno, da so pri Oplu poskrbeli še za številna odlagalna mesta po celotni kabini, ki v skupnem merijo kar 35 prostorninskih litrov.
Še beseda ali dve o pogonu. Desetino celoletne prodaje bo zajemala električna različica grandlanda. Osnovna verzija je opremljena s 157-kilovatnim elektromotorjem in s 73-kWh baterijo, ki po WLPT omogoča do 523 kilometrov dosega, verzija z dodatnim motorjem na zadnji osi (skupno 240 kW), štirikolesnim pogonom in z isto kapaciteto baterije pa zmore podobno velik doseg. V ponudbi bo tudi izvedba z daljšim dosegom, kar pomeni, da bo nameščen le en elektromotor, ki je vezan na večjo 97-kWh baterijo. Tak grandland lahko brez postanka prevozi do 700 kilometrov. Večinski delež prodaje bo predstavljal blago hibridni grandland, kjer glavno vlogo pogona vodi 1,2-litrski bencinski trivaljnik, v pomoč pa sta mu električna enota in manjša 0,9-kWh baterija. Skupna sistemska moč znaša 100 kilovatov. Del pogonske ponudbe bo tudi priključno hibridna izvedba z 1,6-litrskim bencinskim štirivaljnikom, elektromotorjem in 17,9 kWh- baterijo, ki omogoča 87 kilometrov brezemisijske vožnje.