Vsaj pri zunanjem videzu je bilo pričakovati: astra je dobila obraz, ki mu pravijo Oplov vizir in ki ga nosijo že mokka, crossland in grandland. Gre za všečno, tudi zelo prepoznavno oblikovalsko rešitev, ki bo zaznamovala celotno Oplovo ponudbo naslednjih let. Sicer pa je nova astra v celoti izdelek, ki vabi poglede.
Še vedno je petvratna kombilimuzina, ki je v dolžino zrasla le za štiri milimetre, čeprav je je v medosju za 13 milimetrov več. Razlika je predvsem zaradi zmanjšanega prednjega previsa, zaradi česar je z boka videti bolj skladna, daljše medosje pa je prineslo več notranjega prostora in za kar 52 litrov večji prtljažnik.
Tako zdaj astra meri v dolžino 4374 milimetrov (+4 mm), v širino 1860 (+51) in v višino 1470 milimetrov (-15). Žarometi so naprednejši kot v prejšnji generaciji, saj je tehnika povzeta iz insignie, kar pomeni, da ima vsak žaromet 84 svetilnih elementov LED. Pri tehniki velja omeniti, da astra odslej sloni na platformi PSA EMP2, torej na isti kot denimo grandland, 308, C4 spacetourer, proace in drugi.
Precej velike spremembe in novosti so v notranjosti. Armaturna plošča je elegantno preprostih potez, na njej pa sta dva desetpalčna zaslona, eden za merilnike, drugi za infozabavni sistem. Pri upravljanju ni mogoče spregledati podobnosti z golfom; tudi tu namreč ni več klasičnih stikal, vse se krmili z dotikom, kar tudi pri Oplu izpostavljajo kot prednost. K sreči ohranjajo klasična stikala za krmiljenje klimatske naprave, na volanskem obroču in na vratih.
Novosti na področju asistenčnih sistemov so, denimo, projicirni zaslon (HUD), 360-stopinjski sistem kamer za nadzor okolice in možnost polsamodejne vožnje (prilagajanje hitrosti v ovinkih, polsamodejno menjavanje prometnega pasu, opozorilo ob nedržanju volanskega obroča …), vse ob večjem številu bolj naprednih tipal.
422
litrov meri prtljažnik, kar je za 51 litrov več kot doslej
Pri Oplu pravijo, da so podvozje uglasili tako, da je posebno primerno za hitra avtocestna hitrostna povprečja, gre pa za klasično zasnovo - spredaj vzmetne noge, zadaj poltoga prema. S platformo pa prihajajo tudi pogoni: 1,2- in 1,6-litrski bencinski ter 1,5-litrski dizelski motorji. V klasični pogonski shemi zmorejo od 81 do 96 kilovatov, kot priključni hibrid, kar je za astro novost, pa celo do 165 kilovatov. Menjalniki so ročni ali za doplačilo samodejni, pri hibridih pa seveda le samodejni.
Opel napoveduje začetek proizvodnje v domačem Rüsselsheimu že to jesen in prve dobave v začetku prihodnjega leta. O cenah ta hip seveda še nič.