Suhoparni podatki ne prinašajo posebnosti: v primerjavi s kombilimuzino, predstavljeno pred kratkim, ima SW enaki širino in višino, ima za slabih šest centimetrov daljše medosje in je za skoraj 27 centimetrov daljši. Pri tem je, jasno, večji tudi prtljažnik, ki tu meri od 608 do 1634 litrov in je potemtakem za 196 litrov večji kot pri kombilimuzini.
Glavna razlika je torej v zadku. V primerjavi s kombilimuzino ima različica SW na boku dodatno (in ne prav majhno) šipo, povsem drugačen pokrov prtljažnika, prepoznavno drugačen odbijač in prostor za registrsko tablico na bolj v odbijač segajočih vratih prtljažnika, medtem ko ima kombilimuzina tablico na odbijaču.
Pri Peugeotu poudarjajo še možnost pomičnega panoramskega okna v strehi, žaromete LED ali matrični LED in spojler tudi pod zadnjo šipo, v notranjosti pa deljivost zadnje klopi v razmerju 40:20:40 (pri petvratnem 308 je deljivost 60:40), preko 23 litrov prostora v več kot desetih odlagalnih mestih in doplačilni zvočniški sistem znamke Focal.
Notranjost je povzeta po kombilimuzini, pri Peugeotu pa poudarjajo novi uporabniški vmesnik infozabavnega sistema I-connect z desetpalčnim zaslonom, z možnostjo osebnih nastavitev nekaterih polj (navideznih gumbov na zaslonu) in z nekaj klasičnimi stikali. Zrcaljenje telefona je tudi tu brezžično. Pri asistenčnih sistemih (ADAS) pa velja omeniti predvsem zaznavanje prečnega prometa pri vzvratni vožnji, daljši doseg sistema za mrtve kote, polsamodejno menjavo prometnega pasu, štiri kamere in razširjeno prepoznavanje prometnih znakov.
Klasična ponudba motorjev obsega 1,2-litrski turbobencinski (80 ali 96 kW) in 1,5-litrski turbodizelski motor (96 kW) ter ročni ali samodejni menjalnik z osmimi prestavami. Več poudarka dajejo na dve bencinsko-električni priključnohibridni različici (132 ali 165 kW), a takšnim pogonom zadnje čase v Evropi in pri nas ne gre posebej dobro. Morda bo bolje kazalo povsem električni različici, ki bo na trge prišla čez dobro leto.
60 litrov manjši je prtljažnik priključnohibridne različice
Pri priključnohibridnih različicah na kratko še o polnjenju pogonske baterije kapacitete 12,4 kilovatne ure: na domači vtičnici (8 A) se napolni v sedmih urah, na zmogljivejši varovalki (16 A) v slabih štirih, na 32-amperski domači polnilni postaji pa v slabih dveh urah.
Uradni cenik je bogat s ponudbo, saj obsega, upoštevaje šest paketov opreme (eden od teh je vezan na hibridni pogon), kar 24 različic. Najcenejši je bencinski z 81 kilovati in paketom Active Pack (22.280 evrov), najcenejši dizelski stane 24.320 evrov, najcenejši hibrid 35.620 evrov, 308 SW pa je v splošnem od kombilimuzine za 800 evrov dražji. Letos naj bi pri nas kupce našlo 200 novih 308 SW, prihodnje (polno) leto pa okoli 400.