Audi RS3 bo še naprej na voljo v sportback ali limuzinski verziji, kjer za pogon skrbi uveljavljen 2,5-litrski petvaljnik z 294 kilovati moči, medtem ko moč na vsa štiri kolesa prenaša sedemstopenjski samodejni menjalnik. Torej, povečanja moči ni bilo, prav tako ne kakršnihkoli dodatkov elektrifikacije. Odriv z mesta do 100 km/h traja 3,8 sekunde, najvišja hitrost pa je zdaj 290 km/h (opcijsko). Več novega je v smeri vozniškega karakterja, kjer je RS3 še za odtenek bolj oster. Pri Audiju so nadgradili programsko opremo več krmilnih enot, ki hitreje porazdelijo navor in zavorno silo med kolesi, to pa pomeni, da je ta v zavojih še bolj stabilen. Hkrati so še nekoliko optimizirali profil RS Performance za tiste željne drsenja skozi ovinke.
Kar se tiče estetike, so opazne spremembe na sprednjem delu, kjer imajo opcijski matrični LED-žarometi na voljo tri svetlobne podpise, nove oblikovne poteze ima sprednji odbijač, medtem ko na sprednji črni maski ni več oznake RS3. Zadek še naprej krasita dva izpuha, v sredini velikega difuzorja so uredili prostor za rdeči odsevnik, zadnje luči so dobile novo LED-grafiko, ob tej priložnosti pa so Audijevi mojstri zamešali še tri nove barve in prenovili ponudbo platišč. Notranjost je prilagojena športnemu karakterju. Ne manjkajo športni sedeži, kopica novih materialov (predvsem karbonskih) in nov volan, odet v brušeno usnje, z ravnim delom na zgornji in spodnji strani. Tudi ta ima dva rdeča gumba za aktiviranje športnih programov vožnje, namesto klasičnih gumbov pa so uporabili drsna stikala. Rahlo nerazumljiva poteza. Digitalni merilniki Virtual Cockpit Plus z različnimi grafikami so del serijske opreme, ki po novem omogoča možnost centralnega prikaza merilnikov vrtljajev z indikatorjem prestavljanja v ročnem načinu.
Pri Audiju pravijo, da bodo naročila začeli sprejemati že čez nekaj dni, prvim kupcem pa bodo avte predali v novembru. Začetna cena za RS3 sportback je 66 tisočakov, za limuzino pa bo treba dodati še dva tisoč evrov.