Na jugozahodu Turčije, nedaleč od mesta Antalya, boste našli skrivnost, ki že več kot 2500 let buri domišljijo radovednežev. Na vrhu gore Chimere že od davnih časov gori ogenj: večni plamen, ki si z goro deli ime. Že več generacij se prenaša starodavna legenda, da je požar povzročila himera, pošast, ki je videti kot mešanica koze, kače in leva, vendar so znanstveniki ugotovili, da plamen izvira iz posebne vrste metana izpod kamnine in kemične reakcije, ki jo ustvarja, piše portal PunKufer.
Mesto naj bi bilo eno najbolj vnetljivih območij metana, zahvaljujoč rutenijevemu katalizatorju, ki so ga polne vulkanske kamnine. Goreče kamenje v kombinaciji z vonjem po plinu in zvokom čričkov predstavlja res fascinanten prizor, mistično vzdušje pa dopolnjujejo ruševine templja, posvečenega Hefajstu, grškemu bogu ognja in kovaštva. Za pot do večnega ognja ni treba biti v najboljši formi, potrebne je le pol ure hoje.
Najboljši čas za obisk je od sredine septembra do konca novembra ali od sredine marca do konca maja v večernih urah, ko je ogenj največji.
Goreče skale so del nacionalnega parka Olympos Beydağları, kjer poleg mitov dih jemlje tudi sredozemska lepota, pa tudi spomini na nekdanje zgradbe. Tam boste našli robzidje davno zapuščenih templjev.
Številni obiskovalci, ki pridejo pogledat večni ogenj, se pogosto odločijo za raziskovanje turkiznih zalivov in kamnitih plaž, še piše PunKufer.