Kako skrbite za svoje duševno zdravje?

Oglasno sporočilo Oglasno sporočilo
13.11.2019 12:00

10. oktober - svetovni dan duševnega zdravja - je namenjen osveščanju o pomenu ohranjanja in krepitve duševnega zdravja.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Arhiv Naročnika

Kadar zanj skrbimo, tudi sprejemamo odločitve, ki nas ohranjajo v dobri telesni in duševni pripravljenosti. Pomembno je, da smo prav tako pozorni na občutne in nenavadne spremembe v vedenju, mišljenju in čustvovanju svojih bližnjih. Ob duševnih težavah in stiskah drugih včasih ne vemo kako reagirati. Dober korak je vsekakor ob pravem trenutku pristopiti k osebi, ki kaže znake duševne stiske in ji ponuditi pogovor. Če je potrebno osebo spodbudimo k temu, da si poišče ustrezno strokovno pomoč ter tako zmanjšamo stigmo, ki težave v duševnem zdravju še vedno prepogosto spremlja in otežuje pravočasno zdravljenje pri resnejših duševnih motnjah.

O duševnem zdravju je pomembno spregovoriti tudi v delovnem okolju

Zadnji podatki NIJZ kažejo, da so po številu izgubljenih koledarskih dni v Sloveniji duševne in vedenjske motnje že na tretjem mestu med najpogostejšim razlogi za bolniško odsotnost. Glede na pretekla leta lahko govorimo o porastu, saj so bile še v letu 2017 na četrtem mestu. Skrb za dobro počutje zaposlenih tako postaja tudi vedno bolj pomembno področje za delodajalce.
Tako je več kot 11.000 zaposlenim in njihovim ožjim družinskim članom iz sedmih sodelujočih pilotskih podjetij v projektu »Celovita psihosocialna podpora podjetjem za aktivno staranje delovne sile (NAPREJ) – Zdravo in aktivno v prihodnost!« na voljo strokovna pomoč v primeru duševne stiske, ki je na voljo v elektronski, telefonski ali osebni obliki.
Preko spletnega portala pa so zaposleni deležni tudi raznovrstnih vsebin v obliki člankov, novic, spletnih seminarjev, vprašalnikov ter kvizov, ki prispevajo k večanju informiranosti in osveščenosti na področju duševnega zdravja.
Vas zanima več? Spremljajte spletno stran www.naprej.eu.

Arhiv Naročnika
Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.