Inšpekcija je nadzor na STA začela marca, teden dni po sprejetju sklepa vlade, s katerim je ta inšpektoratu predlagala, naj v skladu s svojimi pristojnostmi opravi inšpekcijski nadzor in pregleda delovanje STA.
Delovna inšpekcija je po opravljenem pregledu z odločbo agenciji izrekla opomin in globo v višini 30 evrov, ker se za štiri samostojne novinarje ni vodila evidenca o izrabi delovnega časa v skladu z zakonom o evidencah na področju dela in socialne varnosti. To pomanjkljivost je podjetje po opozorilu inšpekcije že odpravilo in vzpostavilo primerne evidence, so navedli v vodstvu STA. Inšpekcija kršitev druge delovnopravne zakonodaje ni ugotovila.
Vlada je sicer 18. marca na podlagi poročila vladnega urada za komuniciranje sprejela tudi sklep, naj notranje ministrstvo v zvezi s STA preveri, ali ugotovljene kršitve vsebujejo elemente sumov kaznivih dejanj, ter ukrepa v skladu z zakonom. Prav tako naj bi ministrstvo preverilo, ali je šlo pri ravnanju nadzornikov za kršitev zakona o gospodarskih družbah. Sredi aprila so se na podlagi več prejetih prijav domnevnih nepravilnosti, povezanimi z delovanjem STA, pri predsedniku nadzornega sveta STA Mladenu Terčelju oglasili preiskovalci PU Ljubljana.